Home / Moto2 / Moto3 / Dixon ponownie w MotoGP, McPhee ma debiut w Moto2!

Dixon ponownie w MotoGP, McPhee ma debiut w Moto2!

Jake Dixon bardzo chciał otrzymać jeszcze jedną szansę na pokazanie się w MotoGP po przeciętnym debiucie na Silverstone – i jego życzenie zostało spełnione, bowiem Xavi Vierge uznał że jednorazowy nieudany start w MotoGP może bardziej mu zaszkodzić niż pomóc.

Brytyjczyk ponownie wystartuje w królewskiej klasie, w najbliższym wyścigu na torze w Hiszpanii – Motorland Aragon. Swoją życiową szansę dostanie także John McPhee.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Szkot przez lata startował tylko w Moto3 (debiutował jeszcze w 125ccm) i choć ma już 28 lat, nigdy jeszcze nie pojechał wyścigu jakiejkolwiek wyższej kategorii. Zespół SRT, który po sezonie znika zupełnie z niższych klas, chce dać mu okazję do pokazania się w Moto2, aby McPhee mógł kontynuować karierę w grand prix.

Syarifuddin Azman – ten z kolei zawodnik z mistrzostw Europy CEV Moto3 zastąpi Szkota w najbliższej rundzie w Moto3.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Zobaczymy Azmana w warunkach mistrzostw. Na razie ma na końcie jedną wygraną i oprócz tego same nieudane rundy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,442 sek