Home / MotoGP / Dlaczego Dovizioso wyśmiał “decyzję” Ducati?

Dlaczego Dovizioso wyśmiał “decyzję” Ducati?

W czwartek w jednym z wywiadów menedżer zespołu Ducati Davide Tardozzi powiedział, że włoska ekipa podejmie decyzję na temat dalszej przyszłości Andrei Dovizioso po podwójnej rundzie na Red Bull Ringu. Grafika z fragmentem tej wypowiedzi została wyświetlona na ekranie podczas transmisji treningu. Gdy siedzący w swoim boksie #04 zobaczył ją, wyraźnie zaczął się śmiać. Po treningu wyjaśnił, co go rozbawiło.

“<Po dwóch wyścigach w Austrii podejmiemy decyzję co do Dovizioso> – Davide Tardozzi” – można było przeczytać na grafice. Tyle tylko że zdaniem Dovizioso to absolutnie nie zespół Ducati podejmie ostateczną decyzję na temat tego, czy współpraca będzie trwała nadal. Wiemy od dawna, że kwestią sporną pozostaje kwota kontraktu.

“Jeśli chodzi o tego tweeta, śmiałem się, ponieważ wyglądało to tak jakby to Tardozzi był osobą, która zadecyduje o mojej przyszłości. A tak nie jest.” – powiedział Andrea Dovizioso na temat sceny, jaką można było zaobserwować podczas transmisji telewizyjnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To zabawne, bo zawsze się ze sobą spieramy. Śmiejemy się z wielu różnych rzeczy, bo on ma bardzo dziwny charakter. Jest szalony, ale to było zabawne. Tardozzi oczywiście jest pośrodku wszystkiego, ale to nie jest gość, który podejmie tę decyzję.” – dodał włoski zawodnik.

Dovizioso był również wyraźnie zadowolony po piątkowych treningach, bowiem czasy okrążeń zwiastowały dużo lepszy weekend niż ostatnio w Brnie. “Myślę, że tor pomógł nam w byciu nieco szybszymi, ponieważ jest lepszy dla naszego motocykla. Ale wczoraj również mówiłem, że mocno studiowaliśmy to co działo się w Brnie. Zmieniliśmy pewne szczegóły w ustawieniach, zwłaszcza zmienić się musiał mój sposób hamowania. To pomogło mi wrócić do dobrych odczuć na hamowaniu. Jestem zadowolony.” – powiedział.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,411 sek