Home / Moto2 / Moto3 / Długa przerwa Luthiego. Nie zdąży na testy MotoGP?

Długa przerwa Luthiego. Nie zdąży na testy MotoGP?

Kontuzja Thomasa Luthiego z kwalifikacji do GP Malezji okazała się poważniejsza niż wcześniej sądzono. Szwajcar w tym sezonie prawdopodobnie nie wyjedzie już na tor, ponieważ konieczny był zabieg operacyjny. Luthi liczył, że wróci na GP Walencji, by pojechać po raz ostatni w Moto2. Miał też zadebiutować po weekendzie w Hiszpanii na maszynie MotoGP w trakcie testów posezonowych. Przerwa potrwa jednak około sześć tygodni.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Menedżer zawodnika Daniel M. Epp powiedział: “W trakcie operacji wykorzystano dwie śruby, które dadzą możliwość ćwiczenia stabilności w najbliższych tygodni. Ale bez dużego obciążenia.” Testy w Walecji odbywają się tuż po grand prix. Teoretycznie, mógłby jeszcze wykonać inne testy, jednak zakaz przejazdów wchodzi z dniem 1 grudnia, a więc za miesiąc.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: speedweek.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Każdy przypadek jest inny, ale przypomina to niestety historię Rinsa. Szkoda, żeby Luthi miał jeszcze trudniejszy start w najwyższej kategorii niż to wynika z samego zespołu dla którego ma startować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 0,473 sek