Home / MotoGP / Dodatkowe, czwarte mieszanki opon na GP Wielkiej Brytanii

Dodatkowe, czwarte mieszanki opon na GP Wielkiej Brytanii

Michelin potwierdził, że na zbliżające się GP Wielkiej Brytanii przygotuje dodatkową, czwartą mieszankę przednich i tylnych opon dla MotoGP. Francuski producent nie był w stanie przeprowadzić testów ogumienia na nowej nawierzchni angielskiego toru, dlatego postanowił rozszerzyć liczbę możliwości.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do tradycyjnego tercetu opon twarda-średnia-miękka dołożone zostaną zatem drugie twarde opony. Przednia nowa opona będzie asymetryczna, podczas gdy trzy “stare” opony przednie są symetryczne. Z kolei nowa tylna również będzie asymetryczna, podobnie jak wszystkie pozostałe tylne, z tą różnicą, że będzie bardziej odporna na ścieranie. Nie zmienią się za to mieszanki deszczowe.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Jak to powiedział kiedyś Crutchlow – wystarczyła by jedna dobra mieszanka ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,490 sek