Home / MotoGP / Donington Park gospodarzem GP Wielkiej Brytanii w 2015

Donington Park gospodarzem GP Wielkiej Brytanii w 2015

donington+park+motogpDorna Sport i Circuit of Wales osiągnęły porozumienie z Donington Park, który będzie gościć przyszłoroczną brytyjską rundę MotoGP.

Circuit of Wales został niedawno ogłoszony jako gospodarz brytyjskiego wyścigu w miejsce wyścigu na Silverstone, na którym już wkrótce rozpoczną się prace remontowe. MotoGP wraca na Donington Park po przerwie.  Tor gościł zawodników i fanów pomiędzy 1987 a 2009 rokiem, kiedy to MotoGP przeniosło się na Silverstone.

Donington Park będzie teraz skupiał się na promocji przyszłorocznego wyścigu oraz na wszelkich modernizacjach, aby spełnić normy MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Po ogłoszeniu  długoterminowej umowy na organizację wyścigu MotoGP między Dorną i Circuit of Wales trzy tygodnie temu, naszym priorytetem było odszukać  miejsce dla wyścigu w 2015 roku,” wyjaśnia Chris Herring.

Prezes Dorna Carmelo Ezpeleta skomentował: “Circuit of Wales pracuje bardzo szybko, aby zapewnić najlepsze przedstawienie dla brytyjskich fanów wyścigów i wierzymy, że wyścig na Donington Park przyniesie fantastyczne widowisko w 2015 roku”

Ezpeleta kontynuował: “Donington Park ma długą historię i był teatrem  najbardziej ekscytujących wyścigów MotoGP w ostatnich latach i jesteśmy pewni, że podjęto szeroko zakrojone prace, ponieważ otwarcie go ponownie cztery lata temu gwarantuje udaną imprezę.”

Silverstone jako siedziba brytyjskiego wyścigu Formuły 1 niewątpliwie ma najlepsze zaplecze wyścigowe w Wielkiej Brytanii, wielu zawodników i fanów woli jednak tor Donington.

Oczekuje się, że termin  brytyjskiego wyścig ma zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

AUTOR: Aleksander Lemański

Pasjonat sportów samochodowych i motocyklowych. Na co dzień również jeździ na motocyklu. Od niedawna próbuje swoich sił jako redaktor w Motosp.pl

Komentarze: 1

  1. Nie wiem, jak z nawierzchnią na Donington, ale Silverstone za swój asfalt słusznie straciło prawa do organizacji wyścigu. Według mnie nie jest to wielka strata – tor może i historyczny, ale nie jest specjalnie ciekawy. Jest przynajmniej kilka lepszych np. Brno czy Mugello. Ich strata byłaby boleśniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,333 sek