Home / MotoGP / Dorna i stowarzyszenie zespołów IRTA podpisały porozumienie do 2026 roku

Dorna i stowarzyszenie zespołów IRTA podpisały porozumienie do 2026 roku

Organizatorzy MotoGP – hiszpańska Dorna – mają już podpisane porozumienie ze stowarzyszeniem zespołów (IRTA – International Road-Racing Teams Association) do końca 2026 roku. Stowarzyszenie zespołów powstało w roku 1986, aby mieć wpływ na proces decyzyjny w królewskiej klasie.

Najnowsze porozumienie zacieśnia współpracę Dorny z IRTA, a jednym z celów jest zwiększenie wsparcia dla ekip niezależnych które stają się coraz bardziej konkurencyjne w stawce MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W minionym sezonie trzech zawodników – Fabio Quartararo, Franco Morbidelli oraz Miguel Oliveira wygrali w sumie aż 8 z 14 wyścigów. Wszyscy oni startowali w barwach zespołów satelickich.

W ostatnich tygodniach już część zespołów tak prywatnych jak i fabrycznych związało się umową z MotoGP na kolejnych 5 sezonów. W tym gronie są przykładowo LCR oraz Gresini z zespołów prywatnych, a także Ducati, KTM, i Honda z zespołów fabrycznych.

Można oczekiwać, że większość zespołów podpisze porozumienie z organizatorami. Jedyny zespół, który ma odejść z MotoGP po roku 2021 to ekipa Avintii, której miejsce prawdopodobnie zajmie VR46.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Fausto Gresini – jak tam jego zdrowie, cały czas jest w szpitalu ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,490 sek