Home / MotoGP / Dorna pomoże finansowo zespołom satelickim w MotoGP

Dorna pomoże finansowo zespołom satelickim w MotoGP

Szef promotora MotoGP – hiszpańskiej Dorny – Carmelo Ezpeleta, przyznał, że zaoferowana została pomoc finansowa wszystkim zespołom satelickim MotoGP i ekipom w Moto2 i Moto3, aby mogły one opłacić pensje pracownikom w trakcie epidemii koronawirusa. Sezon Moto2 i Moto3 zawierał na razie tylko jeden wyścig w Katarze. MotoGP nawet nie ruszyło.

“Staramy się pomagać zespołom satelickim, tak by mogły wypłacać pensje. Największy wkład w te mistrzostwa to ludzie. Na padoku pracuje bardzo duża grupa. Musimy to podtrzymać.” – powiedział Carmelo Ezpeleta. “Zaczęliśmy również dowiadywanie się, jakie są potrzeby ekip Moto2 i Moto3. Daliśmy im już po 25 000 euro na każdego wystawianego zawodnika.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W MotoGP jest nieco inaczej. Kwota na pensje dla pracowników nie zależy od zawodników, ale od zespołu. Musimy oszacować miesięczne wydatki i będziemy próbowali pomóc finansowo, przynajmniej przez trzy najbliższe miesiące.” – dodał.

Prawdopodobnie, wypłacane kwoty dla zespołów będą pochodziły z puli, która i tak zostałaby wypłacona, tyle że dopiero po sezonie. Wtedy zespoły otrzymają po prostu mniej pieniędzy.

Źródło: AS.com, motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,418 sek