Home / MotoGP / Dovizioso: Cieszę się, że mogę wrócić do Europy jako lider mistrzostw

Dovizioso: Cieszę się, że mogę wrócić do Europy jako lider mistrzostw

Andrea Dovizioso powrócił na szczyt klasyfikacji generalnej MotoGP, zajmując piąte miejsce w GP Stanów Zjednoczonych, które odbyło się w Austin w Teksasie. Zawodnik fabrycznej ekipy Ducati wystartował z ósmego pola. Przez większość wyścigu, którego dystans liczył 20 okrążeń trzymał się na siódmym miejscu za Johannem Zarco i Calem Crutchlowem, a po tym, jak Brytyjczyk upadł, zaczął gonić Francuza, którego wyprzedził na 17-stym okrążeniu i ostatecznie ukończył wyścig na piątym miejscu.

W klasyfikacji generalnej Dovizioso ma teraz 46 punktów i o jedno „oczko” wyprzedza Marca Marqueza, który wygrał wyścig w Teksasie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Andrea Dovizioso (Ducati # 04) – 5. miejsce

“Mimo że dzisiaj miałem problemy z motocyklem, cieszę się, że mogę wrócić do Europy jako lider mistrzostw! W tym roku miałem nadzieję, że będziemy nieco bardziej konkurencyjni zarówno w Argentynie, jak i w Teksasie, ale trudziliśmy się tak jak w 2017 roku. Jeśli jednak spojrzymy na tabele to dwanaście miesięcy temu, przyjechałem do Jerez daleko w tyle za czołówką, a teraz prowadzę w klasyfikacji generalnej. To prawda, że ​​tabela jest bardzo napięta, ale zrobiliśmy duży krok naprzód i chociaż weekend rozpoczął się dla nas naprawdę ciężko, ostatecznie dokonaliśmy właściwego wyboru ustawień, owiewek, a także opon i wracamy do domu z dobrym wynikiem, przydatnym w mistrzostwach. “

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: inf. prasowa

AUTOR: OLORATUJ

Jestem wiernym fanem Doviego oraz Ducati. MotoGP jest moją pasją dość krótko bo od Brna 2014. Aktualnie jestem w trakcie robienia uprawnień na motocykl :)

komentarzy 10

  1. 46 punktów… hmm… mógł powtórzyć akcję Rossiego z 2009 i samemu, wskazując na numer na motocyklu Rossiego, powiedzieć “46 – jak liczba moich punktów!” hehe :D
    No niestety, tylko do tego potrzebne byłoby, żeby obaj byli w parku zamkniętym – może po kwalifikacjach w Jerez?!

  2. Trzymam kciuki za 04, ale coś czuję, ze MM93 w tym sezonie będzie nie do ruszenia i jak sam się nie nakręci na jakieś dziwne akcje to zdemoluje mistrzostwa i innym pozostanie walka o 2 miejsce…

  3. Coś jest nie tak jeśli chodzi o rozwój Ducati. Kiedy zobaczyłem jak Rabat i Miller wyprzedzają Lorenzo, pomyślałem sobie, że jest fatalnie i faktycznie, nie ma co zakłamywać rzeczywistości – Jorge dzieli los Rossiego i Crutchlowa, którzy tylko w kilku rundach coś ugrywali. Z drugiej strony Miller i Rabat na GP17 byli szybsi od Lorenzo i Petrucciego na GP18, a sam Dovizioso pokonał Zarco raczej dzięki doświadczeniu i lepszemu zarządzaniu wyścigiem niż szybkością. Ducati w dalszym ciągu nie potrafi stworzyć kompletnego motocykla, dzięki któremu mogliby zdobyć mistrzostwo.

  4. Lider z jednym punktem więcej, mega! ;xd Ciekawe, czy w Ducati to on jest najważniejszy? Bo na Lorka to specjalnie chyba nie zwracają uwagi jak na razie i Desmo nie jest pod #99 z tego co widać na torze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,486 sek