Home / MotoGP / Dovizioso: Czwarte miejsce w kwalifikacjach jest całkiem dobre

Dovizioso: Czwarte miejsce w kwalifikacjach jest całkiem dobre

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso jest zadowolony z czasu, który uzyskał podczas kwalifikacji. Do jutrzejszego wyścigu Włoch ruszy z czwartego pola startowego. Zawodnik Ducati przyznaje, że w ten weekend wykonał wraz z zespołem kawał dobrej roboty i ma nadzieję, że będzie konkurencyjny podczas wyścigu.

Dovizioso rozpoczął weekend w Japonii od wykręcenia najlepszego rezultatu z całej stawki w FP1. Poza tym #04 we wszystkich treningach przed GP Japonii na torze Motegi osiągał czasy na okrążeniu, które pozwalały mu na bycie w najlepszej czwórce każdej sesji. W ubiegłym roku Dovi również startował na Motegi z 4. pozycji. Wyścig ukończył wtedy na 5 miejscu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem bardzo zadowolony z czasu, jaki osiągnąłem w kwalifikacjach. Zrobiłem naprawdę świetne okrążenie. Jestem również zadowolony z pracy, jaką wykonaliśmy wraz z zespołem na tym torze. Czwarte miejsce jest całkiem dobre, bo na tym torze to, że startujesz z drugiej linii nie stawia cię w dużo gorszej sytuacji. W FP4 trzymałem dobre tempo, ale wszyscy jesteśmy dość blisko siebie i dopiero w wyścigu przekonamy się, kto z nas pracował najlepiej. Moja prędkość jest zbliżona do prędkości najszybszych gości w stawce. Jedynym znakiem zapytania jest to czy utrzymam się w tym samym tempie przez 24 okrążeń.” – powiedział Dovizioso.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,261 sek