Home / MotoGP / Dovizioso gotowy do rozmowy z Hondą, ale pod pewnymi warunkami

Dovizioso gotowy do rozmowy z Hondą, ale pod pewnymi warunkami

Andrea Dovizioso przyznał, że nie chce wracać za wszelką cenę do MotoGP, ale pozostaje otwarty na zastąpienie Marca Marqueza w Repsol Hondzie w sezonie 2021. Po zakończeniu współpracy z Ducati Włoch nie zna swojej przyszłości w wyścigach.

Marquez potencjalnie może opuścić początek sezonu 2021 po ostatniej, trzeciej operacji złamanej ręki. Menedżer Doviego – Simone Battistella – mówił niedawno, że jeśli Honda będzie potrzebowała #04, to zawodnik będzie gotowy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem otwarty, ale na ten moment nie szukam miejsca za wszelką cenę. Jestem zainteresowany jedynie konkretnymi projektami, więc jeśli będzie możliwość powrotu do MotoGP na rok 2021 albo 2022, jako pierwszy z chęcią o tym podyskutuję.” – powiedział Dovizioso. “Tak czy inaczej, nie ma problemu.”

Na temat potencjalnego wzięcia udziału w testach przedsezonowych, powiedział: “Zależy od propozycji (Hondy). To nie może być zwykłe wezwanie na testy. Musi to być taki projekt, i wola, aby zrobić to z obu stron. Jeśli będzie jakaś idea, może dotycząca też 2022 roku, będę pierwszym zadowolonym z niej. Przywykłem do poważnego wykonywania obowiązków. Jeśli będzie intencja obu stron, możemy o tym pogadać. Jak mówiłem, nie staram się po prostu być w MotoGP. Gdyby tak było, zrobiłbym pewne rzeczy inaczej.”

Źródło: motorsport.com, Sky Italia

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarzy 8

  1. Dovi jest solidnym zawodnikiem , już raz pracował dla Repsola i dawał radę ,, bez MM Honda nie istnieje , 04 może HRC pomóc i logicznym wyjściem dla Hondy jest jego angaż,,,choćby na testy

  2. TeamSupersonic

    Niech idzie do domu. Honda nie potrzebuje nr 2 tylko kogoś kto może powalczyć o najwyższe trofea. Niestety #04 brakuje tej iskry na mistrza.

  3. Buahahahha Dovi waleczny stawia twarde warunki :D:D:D

    Dla hondy to okazja mialaby zaklepana 2-ga pozycje :D

  4. W jego sytuacji nie niekoniecznie stawialbym jakies warunki. Szczegolnie, ze w nastepuje zmiana pokoleniowa i w stawce jest coraz wiecej mlodych wilkow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,532 sek