Home / MotoGP / Dovizioso: Mieliśmy problem z układem napędowym

Dovizioso: Mieliśmy problem z układem napędowym

Dovizioso

Zawodnik Ducati Andrea Dovizioso musiał wycofać się ze swojego domowego wyścigu w Mugello ze względu na uszkodzenia, jakim uległo tylne koło zębate. Dla Dovizioso był to pechowy wyścig, pomimo uzyskania trzeciego czasu w kwalifikacjach oraz startu z pierwszego rzędu.

Po dobrym początku zakończył pierwsze okrążenie na drugim miejscu i rozpoczął walkę o tę pozycję z Marquezem. Niestety, uszkodzenia tylnego koła zębatego w jego GP15 zmusiły go najpierw do zwolnienia, a w efekcie do wycofania się z wyścigu po 14. okrążeniach. Pomimo jednak nieukończenia zmagań, Dovizioso utrzymał 3. miejsce w klasyfikacji generalnej z 83 punktami na koncie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

 “Dzisiaj właściwie wszystko poszło nie tak, począwszy od mojego błędu w porannej sesji rozgrzewkowej. W wyścigu wystartowałem całkiem dobrze i miałem tempo zawodników z czołówki, ale musiałem się wycofać ponieważ moje GP15 miało problem z nadmiernym zużyciem tylnego koła zębatego.” – powiedział Dovizioso.

To naprawdę wielka szkoda, bo miałem odpowiednie tempo na podium. Najgorsze jednak, że nie zdobyłem żadnych punktów do klasyfikacji generalnej.” – zakończył.

źródło, fot.: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Shogun

Miłośnik włoszczyzny w każdej postaci. Jak do tej pory bez punktów w królewskiej kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,454 sek