Home / MotoGP / Dovizioso: Na razie każdy wydaje się szybki

Dovizioso: Na razie każdy wydaje się szybki

Andrea Dovizioso powiedział, że nie da się wyciągać żadnych daleko idących wniosków po testach w Katarze, bo wszystkie testy odbywały się w dość specyficznych warunkach. O ile w Malezji motocykle rodem z Bolonii plasowały się na czołowych miejscach, to na Losail próżno ich było szukać na przedzie.

Dopiero dziewiąty był bowiem Danilo Petrucci, co przy bardzo ściśniętej stawce oznaczało, że tracił 0.6s na okrążeniu do najszybszego na testach Mavericka Vinalesa. Dovizioso tracił aż sekundę. #04 nie obawia się jednak zbytnio, choć jak powiedział, nie czuł się na motocyklu w pełni komfortowo.

“Myślę, że wiele się wydarzyło przez te trzy dni. Warunki zmieniały się z dnia na dzień, straciłem trochę dobre wyczucie. Było dość dziwnie, bo wszyscy byli szybcy, ale moim zdaniem weekend wyścigowy zawsze sie różni. Musimy poczekać i zobaczyć, jakie będą warunki za 10 dni. Każdego dnia w Katarze pogoda się zmienia – wiatr, wilgotność – to wszystko powoduje zmiany.” – skomentował Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Kończyliśmy testy nie z idealnym wyczuciem, ale ogólnie tempo wyścigowe nie było takie najgorsze. Wiele pracy wykonaliśmy we właściwy sposób, niestety, nie było szybkości na koniec testów. Ale nie sądzę, byśmy się musieli tego bardzo obawiać.” – dodał.

Dovizioso musiał przerwać symulację wyścigową w poniedziałek. Wykonywał ją razem z Danilo Petruccim – przejechali tylko kilka okrążeń. “Zaczęliśmy z bardzo silnym wiatrem, w przeciwną stronę niż w dwa wcześniejsze dni. To miało na wszystko ogromny wpływ. Nie mogliśmy porównać tego testu z wcześniejszymi – hamowania czy zmian kierunków jazdy.”

Włoch był też pytany, kto jego zdaniem będzie wśród najgroźniejszych rywali. “Naprawdę trudno to teraz ocenić. Z zewnątrz wydaje się, że wszyscy zrobili postępy, ale nigdy nie wiesz. Jest wielu debiutantów, naprawdę szybkich. Nie wiemy jeszcze, na co ich stać w wyścigu. Nie wiem. Na razie każdy motocykl wygląda dobrze. Być może Ducati na koniec tych testów nie było na czele, ale nie sądzę, by to było zbyt istotne.” – dodał.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Dovizioso stanie na podium w GP Kataru?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,435 sek