Home / MotoGP / Dovizioso: Nie byłem szybszy od Marqueza, ale zachowałem lepszą przyczepność opon

Dovizioso: Nie byłem szybszy od Marqueza, ale zachowałem lepszą przyczepność opon

Andrea Dovizioso przyznał, że nie planował ataku w ostatnim zakręcie toru Red Bull Ring, który dał mu zwycięstwo w GP Austrii. Włoch przedostatni zakręt przejechał perfekcyjnie i mógł wcześniej wpisać się w finałowy łuk w prawo.

“Naprawdę nie przygotowywałem się na ten zakręt. To nie jest właściwie zakręt, który pasuje do mojego stylu i do mojego motocykla. Zacząłem bardzo agresywnie, ale Marc jechał jeszcze agresywniej. Ale w zakręcie #3 stracił nieco przyczepność przodu, i wróciłem do walki w zakręcie #4, co było bardzo istotne. Kiedy Marc mnie wyprzedził, starał się naciskać, wypracować sobie przewagę, ale jego tylna opona zużyła się nieco za mocno i na koniec miałem szansę walki do ostatniego zakrętu, bo nie miał on takiej przyczepności w prawych zakrętach jak ja.” – powiedział Dovizioso po wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Na hamowaniach był lepszy, ale mając przyczepność, byłem w stanie za nim jechać i wykonać szalony atak w ostatnim zakręcie. Naprawdę się do niego nie szykowałem, ale wcześniejszy zakręt przejechałem idealnie, byłem nieco po wewnętrznej, i pomyślałem: “OK, jeśli pojadę za daleko, najwyżej będę drugi. To żaden problem.” Ale zatrzymałem motocykl we właściwej chwili. Jestem bardzo szczęśliwy, bo Ducati tego potrzebowało. Chcieliśmy tego zwycięstwa. W takim stylu.” – dodał.

Dovizioso skomentował również, że obawiał się takiej walki, toczonej do samego końca. “Nieco się bałem, bo podczas wyścigu nie czułem się zbyt dobrze, czekając z tyłu z atakiem. Od startu naciskaliśmy – nie na każdym okrążeniu, ale naciskaliśmy. Podczas hamowania staraliśmy się nieco oszczędzać ogumienie, ale byliśmy już i tak poza limitem. Kiedy tutaj jedziesz za kimś, jest nieco trudniej. Naprawdę musiałem uważać na hamowaniach. Łatwo tu zrobić błąd. Ale już w treningach świetnie popracowaliśmy. To dało nam możliwość pewnej jazdy do samego końca. Nie byłem szybszy od Marca, ale na koniec miałem lepszą przyczepność, więc mogłem za nim zostać.” – zakończył.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. 4:0 zero Ducatti vs MM93.

  2. Doviciozo trochę mydli. Opona pośrednia ma już na starcie gorszą przyczepność niż miękka, więc cały wyścig Dovi miał lepszą przyczepność. Przedstawiciel miszelina wyraźnie zaznaczył, że każda mieszanka wytrzyma cały wyścig. Dovi wybrał lepszą oponę, a MM się przechytrzył i Włoch zasłużenie wygrał. Brawo dla niego!

  3. Honda poważnie się pomyliła z pośrednią gumą, ale to dobrze dla widowiska, bo Marc znowu by odjechał, ale jeśli chodzi o Ducati to by było na tyle w tym roku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 0,553 sek