Home / MotoGP / Dovizioso odchodzi już po GP San Marino! Zastąpi go Crutchlow

Dovizioso odchodzi już po GP San Marino! Zastąpi go Crutchlow

Andrea Dovizioso nie dokończy aktualnego sezonu MotoGP. Zespół RNF Yamahy ogłosił, że ostatnią wspólną rundą będzie GP San Marino, a więc domowa runda na torze w Misano. Potem zastąpi go pełniący funkcję testera Yamahy Cal Crutchlow.

15-krotny zwycięzca wyścigów MotoGP wrócił do MotoGP zastępując w ekipie satelickiej RNF Franco Morbidellego. Jednak wyniki były dalekie od oczekiwanych – #04 wręcz okupował tyły stawki i z trudem punktował, a sytuacji nie poprawiał trudny do opanowania motocykl Yamahy, którym tylko Fabio Quartararo potrafi obecnie szybko pojechać.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dovizioso już wcześniej oświadczył, że w 2023 roku nie pojawi się w stawce MotoGP, kończąc w ten sposób swoją karierę. Zespół RNF ma od przyszłego roku przesiąść się z Yamahy na Aprilię. Jednak tuż przed GP Wielkiej Brytanii ogłoszono, że Dovi porozumiał się z Yamahą i wskutek niemożności wydobycia potencjału z motocykla, lepiej jest wcześniej zakończyć współpracę.

Przypomniijmy, że za rok Yamaha będzie w trudnej sytuacji, bowiem będzie w miała w stawce MotoGP tylko dwa motocykle fabryczne. Wspomniany wcześniej zespół RNF będzie ekipą satelicką Aprilii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Powrócił rok temu od GP San Marino, i po raz ostatni będzie podczas GP San Marino…

  2. Jak to niegdyś powiedział Dall’Igna gdy jeszcze Dovi u nich jeździł, gdyby nie #MM93 Ducati miałoby trzy mistrzowskie tytuły wśród zawodników.

  3. „Trudny do opanowania motocykl Yamahy”
    Pol Espargaro has left the chat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
185 zapytań w 1,516 sek