Home / MotoGP / Dovizioso: Tor w Jerez będzie dla nas trudniejszy

Dovizioso: Tor w Jerez będzie dla nas trudniejszy

Dovizioso

Andrea Dovizioso ma nadzieję, że tym razem w grand prix uśmiechnie się do niego szczęście. W ostatnich dwóch wyścigach włoski zawodnik Ducati został wyrzucony z toru najpierw przez Andreę Iannone, a potem Daniego Pedrosę.

#04 jest jednak świadom tego, że tor w Jerez de la Frontera nie do końca odpowiada jego motocyklowi. Mimo to, Dovizioso celuje w drugie w tym roku podium. “Niestety, w dwóch ostatnich wyścigach dwukrotnie rozminąłem się z dwoma możliwymi miejscami na podium. Nie z własnej winy, ale to oczywiście frustrująca sytuacja, odbijająca się na mojej pozycji w klasyfikacji generalnej.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jestem zrelaksowany jeśli o to chodzi, ponieważ wiem, że przez trzy pierwsze weekendy w sezonie świetnie pracowało mi się w zespole i pokazywałem na torze, jak jestem konkurencyjny.” – dodał.

“Jerez to jeden z najtrudniejszych torów dla mnie i dla Ducati, ale jestem pewien tego, co mamy i będę w Hiszpanii naciskał, próbując wrócić na podium.” – zakończył włoski zawodnik, który walczy o pozostanie w obecnym zespole. W klasyfikacji generalnej Dovizioso zajmuje siódme miejsce, mając na koncie 23 punkty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Bautista zdobędzie w tym roku tytuł z przewagą większą niż 100 punktów nad Jonathanem Rea?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Tor w Jerez nie sprzyja mu specjalnie, ale nowe opony, elektronika – może być ciekawie, szkoda tylko, że nie będzie za bardzo gdzie wykorzystać najlepszej broni Ducati :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,469 sek