Home / Inne / Dovizioso wygrywa Sic Supermoto Day 2012!

Dovizioso wygrywa Sic Supermoto Day 2012!

Pomimo kłopotów z karkiem, Andrea Dovizioso zwyciężył podczas pierwszego Sic Supermoto Day, który odbył się we Włoszech. Wraz z partnerem Mauno Hermunen wyprzedzili na linii mety Matta Winyanley’a i Cristiana Iddona o pół sekundy!

Najniższy stopień podium, ze stratą 30 sekund do zwycięzców, należał do Thierry’ego Van Den Boscha i Valentino Rossiego, który w oczach wszystkich jechał jak szatan, zachwycając zgromadzonych wokół toru fanów.

Mistrz Świata Superbike – Max Biaggi, który niedawno ogłosił przejście na sportową emeryturę, zakończył wyścig na 8. pozycji, wraz z Adrienem Chareyrem.

[portfolio_slideshow id=34919]

Dwu dniowy wyścig gwiazd zgromadził, pomimo deszczu, na torze Latina ponad 5000 osób i dzięki temu na cele charytatywne Fundacji Simoncelliego zebrano około 90 000 euro.

Wszystkie nagrody wręczał wzruszony Paolo Simoncelli, ojciec Marco, który w zamian otrzymał mocne uściski od wszystkich  zawodników biorących udział w zawodach.

Zdjęcia: motoblog.it

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 10

  1. Gdzie można gdzieś zobaczyć relację z tego?

  2. uuu Max co tak słabo ?

  3. Jak na Emeryta to wcale nie tak słabo :)

  4. Gdzie będzie można obejrzęć drugi dzień tych zmagań? podajcie kanał albo na jakiej stronie. Może być na żywo.

  5. To teraz na majstra motogp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
187 zapytań w 1,427 sek