Home / MotoGP / Dovizioso znowu był gotowy na atak Marqueza

Dovizioso znowu był gotowy na atak Marqueza

Andrea Dovizioso świetnie już zna wszystkie sztuczki Marka Marqueza i tym razem był w stanie przechytrzyć Hiszpana na ostatnim okrążeniu. Marquez po popełnieniu błędu przypuścił atak w swoim stylu, wciskając się na dużej szybkości, ale zawodnik Ducati zripostował, przycinając tuż przed metą i wpadając na nią jako pierwszy. Różnica w mistrzostwach spadła do zaledwie 11. punktów.

“Marc zawsze jest agresywny, zawsze ciężko walczyć jest przeciwko niemu. Wiedziałem, że trudno będzie pozostać razem z nim, ale na pewnych miejscach toru jechało mi się pozytywnie, a na niektórych negatywnie. Udawało mi się nie tracić zbyt wiele czasu w tych gorszych miejscach. Traciłem bardzo niewiele, może nie byłbym w stanie wyprzedzić go w zakręcie #11 posiadając tę stratę.” – powiedział Dovizioso po wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Ale być może on naciskał zbyt mocno, popełnił błąd i wiedziałem, że muszę zrobić wszystko, aby przejechać dwa perfekcyjne zakręty by być gotowym na zakręt 11. I tak też było, taka była moja strategia na początku tego okrążenia, ale ciężko się ją realizowało, bo miał dobre czasy.” – dodał Hiszpan.

“Kiedy wyprzedziłem go w zakręcie 11, pomyślałem o tym co działo się w Austrii, o strategii na ostatni zakręt. Do mety zostały dwa zakręty, wiedziałem, że wszystko może się zdarzyć, ponieważ w tych dwóch byłem bardzo wolny, a Marc był za mną. Musiałem spróbować szerzej pojechać w lewym zakręcie i to była właściwa decyzja, ,ciężko mu było mnie wyprzedzić. A kiedy to zrobił, nie był w stanie szybko zmienić kierunku jazdy.” – skomentował wydarzenia ostatnich metrów.

“Bardzo ekscytujące było osiągnięcie tego zwycięstwa. W walce z Markiem napięcie zawsze jest ogromne, ale także dlatego, że to ważna sytuacja w kontekście mistrzostw świata.” – dodał. “Z pewnością w środku wyścigu nie byłem tak szybki jak Marc czy Danilo. Ale nie poddawałem się, musiałem podjąć trochę ryzyka, by z nimi pozostać.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. W życiu pewne są trzy rzeczy: śmierć, podatki i atak Marqueza na ostatnim okrążeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 0,435 sek