Home / MotoGP / Ducati bez numeru #1

Ducati bez numeru #1

Gigi Dall’Igna z zespołu Ducati przyznał, że obaj zawodnicy rozpoczną sezon 2022 z identycznym statusem, nie będzie więc na razie faworyzowania któregoś z zawodników, mimo, że tylko Francesco Bagnaia zdołał włączyć się poważnie do walki o tytuł.

Włoski producent będzie miał w MotoGP aż osiem motocykli, ale największe nadzieje związane będą oczywiście z fabryczną ekipą, w której poza Bagnaią jeździ także Jack Miller.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Szczerze mówiąc, nie skupiamy się na kimś w szczególności. W tym znaczeniu, że jednemu z nich damy coś lepszego do dyspozycji niż drugiemu. Jesteśmy wystarczająco silni, aby dać każdemu takie same szanse, a potem oczywiście będziemy w miarę postępowania sezonu oceniać czy konieczne będą jakieś inne rozwiązania.” – przyznał menedżer Ducati.

„Ale nie zaczynamy sezonu z taką myślą. Pecco w Ducati miał najlepszą formę w finałowej części sezonu. Jeśli zacznie kolejny rok tak samo, to oczywiście będziemy patrzyli na niego ze szczególną uwagą. Ale w pierwszym wyścigu wszyscy będą mieli ten sam materiał do dyspozycji.” – skomentował.

Choć Ducati przegrało finalnie walkę o tytuł dla kierowcy, to sezon 2021 kończyło w niemal dominującym stylu. Znalazło to odbicie w klasyfikacji producentów, w której Yamaha została pokonana, a fabryczny zespół najlepszy w klasyfikacji zespołowej.

Źródło: gpone.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Ducati powinno od początku postawić na Francesco Bagnaię?

View Results

Loading ... Loading ...

komentarze 3

  1. I dobrze robią bo może się okazać że Miller zaskoczy, (podobnie jak w tym roku 63),a Bagnaia może zaliczyć bardzo słaby sezon, ale szans Ducatii nie upatrywał bym tylko w tej dwójce, bo jest jeszcze Martin który co do zasady powinien mieć lepszy sezon, może jeszcze Zarco zaskoczy

  2. Tak jak w życiu. Widać talent i rzemiosło. Niestety Ci co są rzemieślnikami, choćby pękli to nie osiągną nigdy takich rezultatów jak utalentowani zawodnicy. Zależności te widać w każdym z zespołów. W przekazie od zespołów słyszymy to, co należy powiedzieć do kamery…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 1,375 sek