Home / MotoGP / Ducati może oprotestować Hondę!

Ducati może oprotestować Hondę!

Honda była jednym z czterech producentów, którzy złożyli protest przeciwko Ducati i rozwiązaniu zastosowanemu w nowym Desmosedici GP19 – spojlerowi przed tylnym kołem. Teraz Ducati zapowiada, że może oprotestować Hondę i jej nowe skrzydła aerodynamiczne. Wszystko przez sposób, w jaki zakwestionowano to rozwiązanie. Czy Honda więc sama ściągnie na siebie problemy?

Wśród protestujących producentów poza Hondą były jeszcze Aprilia, KTM i Suzuki. Wstrzymała się tylko Yamaha, która sama niegdyś eksperymentowała z podobnym rozwiązaniem jak Ducati. Przypomnijmy, że chodzi o spojler przed tylnym kołem. Ducati utrzymuje, że służy ono jedynie schładzaniu opony. Rywale twierdzą, że niekoniecznie.

“Byłem nieco zaskoczony całym tym działaniem Hondy, która poza tym, że jest jednym z liderów mistrzostw świata, należy również do założycieli współczesnego MotoGP, razem z Ducati i Yamahą. Nie chcę mówić na temat KTM i Aprilii. Na ich miejscu, myślałbym raczej o czymś innym – starałbym się poprawić nieco motocykl.” – powiedział Gigi Dall’Igna w wywiadzie dla Sky Italia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Podejście Suzuki i Hondy jest inne – ponieważ oni mogliby odnieść korzyść na możliwej dyskwalifikacji Dovizioso w pierwszym wyścigu. Do tego momentu, wszystkie spory natury technicznej były rozwiązywane w ramach Stowarzyszenia Producentów, lub dyskutowane z dyrektorem technicznym. Fakt, że Honda kwestionuje decyzje dyrektora technicznego sprawia, że zastanawiamy się, czy nie złożyć przeciwko nim skargi.” – dodał.

O co więc chodzi? „Skrzydła Hondy są dla nas naprawdę niebezpieczne. Mało tego, ponieważ mają tak smukłą podstawę, to mogą podlegać znacznym odkształceniom wynikającym z obciążeń, którym są poddawane. Mogą więc pełnić funkcję ruchomych elementów aerodynamicznych.” A takie są zabronione.

„Nigdy nie rozważaliśmy skargi w tym zakresie, ale jeśli ktoś, szczególnie Honda, zakwestionowała pracę Danny’ego Aldridge’a, moglibyśmy ocenić ewentualną skargę w przyszłych wyścigach”. – dodał. Przypomnijmy, że czekamy na wyniki apelacji po proteście. Poznamy go przed GP Argentyny.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

 1. Uwielbiam Gigiego :D kiedyś Honda skarżyła się na niebezpieczeństwo skrzydeł aerodynamicznych Ducati, to teraz szach-mat! :D

 2. Akurat w kwestii skrzydeł to uważam że jeśli jakaś wersja została dopuszczona to tym bardziej nie powinno się mieć pretensji do rywali. Jest specjalny przyrząd którym sprawdzają owiewki i mi to wystarcza.

 3. Dzidzi dobrze mówi

 4. Wszyscy wszystko protestuja tam nasze sady sa potrzebne :)
  Zeby tylko nie wpadl ktos na pomysl oprotestowania wieku scigania bo Valentyne i usuna i bedzie boring :D

 5. dletego pedrosa zakonczyl kariere bo mogl by teraz tylko w mistrzostwach pocket bike

  • A ja mam dwie teorie
   1. Honda chce skopiować rozwiązanie Ducati, może dzięki temu protestowi Ducati będzie musiało przedstawić dokumentację techniczną, która przyda się Hondzie
   2.Honda sama ma w zanadrzu podobne rozwiązanie, jak sędzia techniczny klepnie spojler Ducati to będzie musiał też klepnąć spojler Hondy.
   Wiem, popłynąłem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 0,657 sek