Home / MotoGP / Ducati musi popracować nad prowadzeniem? GP22 „było lepsze”

Ducati musi popracować nad prowadzeniem? GP22 „było lepsze”

Mistrz świata MotoGP z sezonu 2022, Francesco Bagnaia, twierdzi, że prowadzenie motocykla Ducati z 2023 roku jest „nerwowe” i „bardziej agresywne” niż u jego poprzednika. Mimo trudnego okresu przedsezonowego i trudnego początku sezonu 2022, motocykl Ducati zakończył sezon jako zdecydowanie najlepszy na torze.

Po pierwszych trzech dniach testów w Malezji w zeszły weekend, włoska marka wydaje się że zrobiła krok naprzód z GP23, z Bagnaią na drugim miejscu w klasyfikacji łącznej za Lucą Marinim z VR46 na motocyklu Ducati z 2022 roku. Bagnaia mówi, że jest dumny z pracy, jaką Ducati wykonało podczas testów, w szczególności z poprawy przyspieszenia motocykla. Jednak przyznaje, że sterowanie musi zostać poprawione, ponieważ jest „bardziej agresywne” niż w przypadku modelu z 2022 roku.

„Jestem szczęśliwy i dumny z wykonanej pracy, szczerze mówiąc, bo wczoraj uważałem, że wykonaliśmy ją na dobrym poziomie”. – powiedział. „Ale dziś [w niedzielę] zmienialiśmy ustawienia, a problemy były wciąż widoczne w każdym obszarze, w którym pracowaliśmy. Szczerze mówiąc, w ostatniej godzinie testów dokonaliśmy dużej zmiany w elektronice, zrobiliśmy olbrzymi krok naprzód.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jest to jasne po serii mierzonych okrążeń, ponieważ na zużytych oponach z tymi zmianami osiągnąłem czasy 1m59,1s, 1m59,0s, 1m59,0s, i wszystko zostało rozwiązane. Jestem z tego zadowolony. Po lunchu miałem problemy z przyspieszaniem, ponieważ było bardzo nerwowo, bardzo trudno było otworzyć pełny gaz, ponieważ motocykl był bardzo niestabilny i się ślizgał. W tym samym momencie rozwiązaliśmy ten problem, zmieniliśmy trochę przyspieszenie, a wszystko działało tak, jakbyśmy korzystali z motocykla z 2022 roku, ale mając większą prędkość.”

„Tak więc jest już na dobrym poziomie. Teraz moim celem będzie kolejny krok naprzód. Jedyną rzeczą, której brakuje, jest prowadzenie, ponieważ sterowanie motocyklem z 2022 roku było trochę łatwiejsze. Ten jest bardziej agresywny, bardziej nerwowy. Ale to jest coś, na czym możemy się skupić w Portimao, ponieważ to tor, na którym prowadzenie jest bardzo ważne”. – zakończył Bagnaia.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,095 sek