Home / MotoGP / Ducati na razie nie planuje homologacji radykalnej owiewki

Ducati na razie nie planuje homologacji radykalnej owiewki

Zespół Ducati nie będzie na razie wykorzystywać w wyścigach swojej radykalnej owiewki w stylu Formuły 1, która składała się ze zintegrowanych w środku skrzydełek, mających spełniać nowe przepisy MotoGP. Włoska ekipa testowała je w Katarze, ale ostatecznie na wyścig zdecydowano się zabrać klasyczne rozwiązanie, pozbawione skrzydełek. Andrea Dovizioso na takiej maszynie dojechał do mety na drugiej pozycji, po trudnej walce z Maverickiem Vinalesem.

Nowa radykalna owiewka była po raz kolejny testowana na prywatnych testach w tym tygodniu. Po raz pierwszy pomalowano ją też w barwy zespołowe, co mogło sugerować, że Ducati jest gotowe na jej użycie w grand prix.

Tak się jednak nie stanie. “Nie mamy na razie planu homologowania jej. Wciąż nad nią pracujemy.” – powiedział o owiewce anonimowy rozmówca z Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ducati, podobnie jak czterej inni “starzy” producenci, musieli już homologować jedną owiewkę na GP Kataru. Jak pokazały testy w Katarze, owiewka Ducati “zwraca” utracony wcześniej docisk aerodynamiczny, natomiast skutkuje też obniżeniem prędkości maksymalnej o około 10km/h, co na długiej prostej toru Losail ma niebagatelne znaczenie.

“Pozytywy były mniej znaczące niż negatywy. Mamy większą stabilność z docisku, ale problemy pojawiają się w środku zakrętu.” – dodał natomiast Andrea Dovizioso.

Na razie tylko Suzuki pojawiło się w Katarze z nowymi owiewkami, które miały zintegrowane skrzydełka. Yamaha i Aprilia homologowały takie skrzydełka, ale ich nie użyły. Od homologacji wstrzymały się tylko Ducati oraz Honda. KTM jako nowy producent, nie jest objęty koniecznością homologacji i może zmieniać swojej owiewki dowolnie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Sb.slav – kurde, nie kąsam Twojego komenta :-)) Rozwiń fabułkę, plis.

  2. Aaaaa, to o to chodzi ……. :-)))))) Sorki – nie załapałam od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 0,450 sek