Home / MotoGP / Ducati planuje ściślejszą współpracę ze Stonerem w nowym sezonie

Ducati planuje ściślejszą współpracę ze Stonerem w nowym sezonie

stoner

“W przyszłym roku chciałbym, aby Casey był z nami podczas testów, ale także żeby nasza współpraca się zacieśniła: ze mną i naszym działem technicznym” – mówi Gigi Dall’lgna. W 2016 roku Stoner wspierał już Ducati w testach i rozwoju motocykla w teamie fabrycznym włoskiego producenta.

Dyrektor Ducati Corse, nie tylko chce, aby Casey Stoner kontynuował testy motocykla MotoGP w przyszłym roku, ale pragnie by były Mistrz Świata ściślej współpracował z teamem i działem technicznym Ducati. Australijczyk po wycofaniu się z wyścigów w 2012 roku, od minionego sezonu współpracuje z włoską marką motocykla jako kierowca testowy i jest także ich ambasadorem.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że Casey dołączył do nas w 2016 roku – komentuje Gigi Dall’lgna podczas ostatniego GP – Było to dla nas bardzo ważne, uzyskaliśmy dzięki niemu dodatkowe informacje, pomysły, pomógł w rozwoju motocykla z czego jestem bardzo zadowolony i dumny z tej współpracy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W przyszłym roku chciałbym, aby Casey zrobił więcej testów dla nas. Liczę na większą współpracę z nim, wiem, że może podzielić się z nami swoim doświadczeniem i pomoże w rozwoju motocykla” – dodaje szef włoskiego teamu.

Już dziś rozpoczynają się testy, rozpoczynające sezon 2017. Na torze Ricardo Tormo w Walencji, swój debiut na Ducati zaliczy Jorge Lorenzo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarze 3

  1. Mnie już naprawdę przestało kompletnie interesować to czy Stoner tam jest i co robi, skoro nie ma zamiaru pojawiać się na torze. Propaganda i tyle.

  2. Więc po co to komentujesz?!

  3. W momencie gdy Jorge ma Bana na testy Desmosedici… wszystko znowu się odwróciło… Powiedzmy sobie szczerze Stoner na Desmo spowoduje dodatkową motywację … u wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 0,455 sek