Home / MotoGP / Ducati przedłuża kontrakt z Phillip Morris do 2011 roku

Ducati przedłuża kontrakt z Phillip Morris do 2011 roku

Podczas pierwszego dnia Ducati Press Ski Meerting 2006, które odbyło się dziś we włoskiej miejscowości Trento otoczonego przez malownicze góry Madonna di Campiglio, zostało ogłoszone przez Dyrektora Ducati Motor Holding – Federico Minoliniego kilka ciPodczas pierwszego dnia Ducati Press Ski Meerting 2006, które odbyło się dziś we włoskiej miejscowości Trento otoczonego przez malownicze góry Madonna di Campiglio, zostało ogłoszone przez Dyrektora Ducati Motor Holding – Federico Minoliniego kilka ciekawych rzeczy dotyczących występów włoskiego giganta w MotoGP w sezonie 2006.

Chyba najważniejszą wiadomością była ta, iż Ducati Marlboro Team będzie sponsorowane przez koncern tytoniowy Phillip Morris do 2011 roku.

W tym sezonie na czerwonych maszynach będą jeździli Loris Capirossi i Sete Gibernau, a Minoli oczekuje, iż ten rok będzie bardzo udany.

„Ścigamy się aby wygrywać i podczas naszego 4 sezonu występów w klasie MotoGP oczekujemy, iż odniesiemy jeszcze więcej sukcesów niż w roku ubiegłym. Jesteśmy pewni, że obecny team jest silniejszy i z pełną gotowością przystąpimy do nowego sezonu aby uzyskać dobre wyniki i spełnić oczekiwania naszych sponsorów, także ze względu na dalszy rozwój nowych technologii skierowanych do sektora produkcji,” powiedział Minoli.

Później przyszła kolej na Sete Gibernau. Hiszpan, który miał już możliwość przetestowania Ducati Desmosedici GP6, podczas Listopadowych występów na torze w Walencji i Jerez, powiedział że jest pewny, iż potencjał Ducati i Bridgestone da mu szansę wrócić z powrotem na szczyt.

„Będąc w teamie, który jest w 100% za mną, z ambicjami i entuzjazmem do osiągania dobrych rezultatów, jest jakby spełnieniem marzeń,” powiedział Gibernau podczas Wroom 2006. „Z dnia na dzień czuję się lepiej w ekipie i jestem pewien, iż będzie to sezon pełen rozrywek, satysfakcji oraz, że spłacę zaufanie pokładane we mnie.”

„Zanosi się, że będzie to ciężki sezon, ponieważ z roku na roku konkurencja w MotoGP staje się coraz bardziej silniejsza, ale się nie boję. Wiem dokładnie czego brakowało mi w zeszłym roku oraz co musze zrobić teraz, żeby uzyskiwać dobre wyniki.”
„Za kilka dni będziemy wybierać się na testy ale po pierwszych okrążeniach jakie przejechałem w Listopadzie na Desmosedici zauważyłem, iż jest to dobry motocykl, całkowicie różny od tego jakim dotychczas jeździłem. Przechodząc do tego wspaniałego teamu i przedsiębiorstwa, dla której wyścigi zawsze były filozofią, jestem pewien iż podjąłem słuszną decyzję.”

Jutro kolejny dzień Ducati Press Ski Meerting 2006 i tym razem z dziennikarzami spotkają się Loris Capirossi i Claudio Domenicali – Dyrektor Ducati Course, który zaprezentuje nowy motocykl. Sete Gibernau i Loris Capirossi w zimowej scenerii, razem odsłonią motocykl Desmosedici GP6 i będzie to jego oficjalny debiut.

Źródło: Ducati Corse Press

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
111 zapytań w 0,402 sek