Home / MotoGP / Duet Yamahy zgodny w sprawie odwołania wyścigu

Duet Yamahy zgodny w sprawie odwołania wyścigu

Maverick Vinales i Valentino Rossi nieźle radzili sobie na suchej nawierzchni toru Silverstone podczas treningów, jednak już w kwalifikacjach nie udało się żadnemu z nich wejść do TOP10. Hiszpan i Włoch żałują, że nie udało się powalczyć w GP Wielkiej Brytanii, które zostało odwołane po wielogodzinnych opadach deszczu.

Maverick Vinales: “Nie mogliśmy dziś jeździć z powodu warunków na torze. Zaczęło padać zaraz przed startem i padało cały zień. Przez te okoliczności stojąca woda sprawiała, że ściganie się byłoby niebezpieczna. Szkoda – nie tylko dla nas, ale i dla fanów, ale odwołanie wyścigu było jedyną bezpieczną opcją. Teraz musimy skupić się na kolejnym grand prix w Misano.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Valentino Rossi: “Szkoda, że nie mogliśmy się dziś ścigać. Zgadzam się z ostateczną decyzję: ściganie się dziś byłoby bardzo niebezpieczne. Z pewnością, szkoda jest fanów, tych którzy przyszli na tor jak i tych, którzy oglądali w domu. Teraz chcę już myśleć tylko o Misano, poniewaz to wyjątkowy, domowy wyścig.”

Źródło, fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Po 2 ostatnich lokatach w Q2 byli szczęśliwi że wyścig się nie odbył…

  2. [uwaga, hejcik] ;)
    a pytał ktoś Lorka o opinię?
    Jak on się zapatrywał na jazdę w takiej sytuacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 0,605 sek