Home / MotoGP / Dwa dni testów w Katalonii przed czerwcowym wyścigiem na nowej nawierzchni

Dwa dni testów w Katalonii przed czerwcowym wyścigiem na nowej nawierzchni

Dyrekcja wyścigowa MotoGP ogłosiła, że w przyszłym sezonie odbędą się dwudniowe testy na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Ich termin to 22-23 maja. Mają na celu sprawdzenie stanu nowego asfaltu, jaki będzie położony przed wyścigiem, który odbędzie się w dniach 15-17 czerwca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na hiszpańskim torze zmieniona będzie nie tylko nawierzchnia, ale także układ ostatniej sekcji toru. Zmodyfikowany zostanie przede wszystkim zakręt #12: wyścig będzie znowu przebiegał przez zakręt, w którym życie stracił Luis Salom (a nie przez szykanę), jednak przesunięte zostały trybuny i zmodyfikowany zakręt poprzedzający. Po tych zmianach tor ma gwarantować bezpieczeństwo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,476 sek