Home / MotoGP / Edwards: "można tylko ściągnąć czapki z głów przed wielkim mistrzem."

Edwards: "można tylko ściągnąć czapki z głów przed wielkim mistrzem."

Bycie kolegą z zespołu Valentino Rossi’ego może być najlepszą lub najgorszą sytuacją podczas wyścigów Grand Prix – najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy można porównać swoje osiągi z jednym z najbardziej życzliwych zawodników, a najgorsza wtedy, gdy staBycie kolegą z zespołu Valentino Rossi’ego może być najlepszą lub najgorszą sytuacją podczas wyścigów Grand Prix – najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy można porównać swoje osiągi z jednym z najbardziej życzliwych zawodników, a najgorsza wtedy, gdy startuje się na tym samym motocyklu, z podobnego pola startowego i ma się gorsze osiągi niż on.

Niestety wyniki obu zawodników z zespołu Camel Yamaha, podczas niedzielnego wyścigu na torze Sachsenring, były całkiem inne.

“Co mogę powiedzieć? Domyślam się, że jestem słabszy na tym torze,” – powiedział Colin. “Mechanicy próbowali doprowadzić mój motocykl do jak najlepszego “stanu”, ale po prostu nie mogliśmy zrozumieć motoru i przez to nie miałem dobrego tempa. Wczoraj byliśmy z Valentino w podobnej sytuacji, ale dzisiaj……, można tylko ściągnąć czapki z głów przed wielkim mistrzem.”

“Rano zmieniliśmy pewne ustawienia, ale nie czułem się “na nich” dobrze, więc wróciliśmy do tych z soboty,
które też nie były idealne. Miałem kilka dobrych okrążeń, lecz po tym musiałem stoczyć ciężką “bitwę” z Toni’m Elias’em, bo gdy tylko go wyprzedziłem to on od razu kontratakował. Od tej pory musiałem jechać równo i tym samym torem jazdy, ponieważ żaden z nas nie chciał odpuścić.” – zakończył “Texas Tornado”

“Colin nie był zadowolony z wyniku jaki osiągnął. Lecz za kilka dni dostanie on wielką szansę by wszystko poszło po jego myśli, podczas swojego “domowego” Grand Prix na torze Laguna Seca w USA.” – powiedział dyrektor zespołu Davide Brivio.

Colin Edwards ma nadzieję, na co najmniej, powtórzenie jego wyczynu na torze Laguna Seca z 2005 roku. Ukończył on wtedy wyścig na wyśmienitym drugim miejscu, zaraz za Nicky’m Hayden’em i przed Valentino Rossi’m.

źródło: www.crash.net

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,383 sek