Home / MotoGP / Enea Bastianini ma zastąpić Zarco w Avintii Ducati

Enea Bastianini ma zastąpić Zarco w Avintii Ducati

Wygląda na to, że Ducati ma już zawodnika do satelickiego zespołu Avintii na przyszły rok – ma to być Enea Bastianini. Włoch ma zastąpić w składzie tego zespołu Johanna Zarco. W swoim drugim sezonie w Moto2 wygrał już dwa wyścigi.

O zakontraktowaniu Bastianiniego “na 99%” mówił w piątek Ruben Xaus – szef ekipy Avintia Ducati. Kontrakt z zawodnikiem ma wziąć na siebie bezpośrednio Ducati, podobnie jak to było do tej pory z Zarco. Przypomnijmy, że dzięki takiemu ruchowi Avintia z prywatnej, niezależnej ekipy stała się pełnoprawnym zespołem satelickim, ze wsparciem fabryki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zarco ma już kontrakt z Ducati na przyszły rok, ale póki co nie wiadomo jeszcze, w jakim zespole będzie jeździł. Ducati ma do dyspozycji zarówno miejsce w fabrycznej stajni obok Jacka Millera, jak i posadę w Pramacu. Jedno miejsce może dostać Jorge Martin. Dwuletni kontrakt ma podpisany również Francesco Bagnaia, co sprawia, że rywalizacja o miejsce w zespołach Ducati stanie się ostrzejsza.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Dwie pełnoprawne satelity? Nieźle. Ducati dobrze robi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,405 sek