Home / MotoGP / Eric Granado miał jechać za Rabata. Ale plan Avintii się zmienił

Eric Granado miał jechać za Rabata. Ale plan Avintii się zmienił

Brazylijczyk Eric Granado nie dostanie szansy zadebiutowania w MotoGP w miejsce kontuzjowanego Tito Rabata. Hiszpan doznał urazu prawej ręki na torze Motegi, po czym musiał opuścić kwalifikacje i wyścig o GP Japonii.

Rabat pojawił się w Australii, ale w wyścigu dał radę przejechać zaledwie trzy okrążenia. Po wspólnej decyzji z zespołem, opuszcza GP Malezji, aby przygotować się do finału sezonu w Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Avintia ujawniła już, że w ramach zastępstwa pojedzie Eric Granado, jednak ostatecznie zdecydowano, że tak sie nie stanie, prawdopodobnie z powodu braku jakiegokolwiek doświadczenia Brazylijczyka na maszynie królewskiej klasy.

Granado jeździ obecnie w MotoE, a wcześniej miał epizody w Moto3 i Moto2. Przy okazji jednak ogłoszono przedłużenie z nim kontraktu na starty w MotoE na przyszły rok.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,652 sek