Home / MotoGP / Espargaro: KTM poprawi się dwu- lub trzykrotnie, mając zespół satelicki

Espargaro: KTM poprawi się dwu- lub trzykrotnie, mając zespół satelicki

Pol Espargaro wierzy, że pierwszy w historii satelicki zespół KTM-a – Tech3 – sprawi, że austriacki producent poprawi swoją dyspozycję w znaczący sposób. W minionym sezonie zawodnicy KTM rzadko kiedy byli w stanie walczyć o coś więcej niż czołowa piętnastka. Dopiero na koniec roku Hiszpan stanął na podium w deszczowym wyścigu w Walencji.

Sezon 2018 i tak zakończył się zdobyciem zaledwie pięciu punktów więcej dla Espargaro w porównaniu do roku 2017. Skład KTM poszerzy się jednak, bowiem nie tylko na te motocykle przesiądzie się satelicki duet Hafizh Syahrin – Miguel Oliveira, ale także testerem został bardzo doświadczony Dani Pedrosa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Wiele razy zmienialiśmy w trakcie weekendu wyścigowego praktycznie cały motocykl. W świecie wyścigów to szalone, ale potrzebowaliśmy tego, wręcz sam o to prosiłem. To jednak utrudnia ci życie. Za rok mamy jednak u siebie i Johanna, i Daniego. Bardzo nam do pomoże.” – powiedział Pol Espargaro.

“Zawodnicy Tech3 będą mieć takie same specyfikacje jak my. Będziemy dysponowali takimi samymi informacjami, zamierzają testować to samo co my. To pomoże nam poprawiać się dwukrotnie a może i trzykrotnie szybciej niż obecnie.” – skomentował Hiszpan.

Źródło: autosport.com
Fot. KTM

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Na papierze wygląda to dobrze fajnie jak by z roku na rok notowali teraz duży progres ale się zobaczy :-)

  2. Nie mogę się doczekać malowania Tech3 :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 0,549 sek