Home / MotoGP / Espargaro nie wie, co się stało po starcie

Espargaro nie wie, co się stało po starcie

Podczas Grand Prix San Marino Stefan Bradl przekroczył linię mety na 14. miejscu, zdobywając swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Pol Espargaró rozbił się na pierwszym okrążeniu po kontakcie z innym zawodnikiem. Czternasta runda sezonu MotoGP 2022 odbyła się w niedzielę na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli.

Bradl podczas wyścigu starał się cały czas progresować. Niemiec, który startował z 20. miejsca, w 27-okrążeniowym wyścigu wspiął się o sześć miejsc, by ostatecznie zająć 14. miejsce i zdobyć dwa punkty. Espargaró zakończył swój wyścig przedwcześnie, ponieważ na pierwszym okrążeniu został wyeliminowany przez innego zawodnika, przez co nie mógł ponownie dołączyć do stawki. Pol zgłosił silny ból w prawym nadgarstku, ale wydaje się, że uniknął poważnej kontuzji. Kontrola lekarska na torze potwierdziła, że był to tylko obrzęk. Po Grand Prix San Marino Marc Márquez zajmuje 15. pozycję z 60 punktami, Pol Espargaró jest na 17. miejscu z 42 punktami, a Stefan Bradl jest 25. i posiada na swoim koncie 2 punkty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pol Espargaro: „Nie mogę powiedzieć dokładnie, co stało się na starcie, ale wygląda na to, że Brad Binder był zbyt agresywny w pierwszym zakręcie, przez co doprowadził do kontaktu z Zarco, który doznał kontaktu z Pirro, a ten nawiązał go ze mną. To może się zdarzyć na pierwszym okrążeniu i nie uważam tego za coś dziwnego. Niestety, jest to konsekwencją startu z tak dalekiej pozycji na starcie. Musimy dalej pracować nad poprawą naszych sobotnich występów. Nadgarstek powinien być w porządku do czasu testów i naprawdę chcę je dobrze przepracować, aby niektóre rzeczy w mojej głowie były jasne, nie martwiąc się o czasy okrążeń.”

Stefan Bradl: „Miło jest wrócić do punktów, mała nagroda po całej pracy, którą wykonaliśmy w poprzednich wyścigach. To był naprawdę fizyczny wyścig i wiele wycierpiałem na ostatnich kilku okrążeniach. Wciąż są pewne obszary, które wymagają pracy nad motocyklem, a testy nam w tym pomogą. Myślę, że kluczową rzeczą, nad którą musimy popracować, jest prędkość w zakrętach, ale udało mi się pozostawać z innymi zawodnikami. Teraz przygotowujemy się do testów, który będą wyglądać na dość wymagający dla nas czas. Dziś wieczorem dobry odpoczynek i przygotowanie się do ponownego wyjazdu.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,493 sek