Home / MotoGP / Espargaro wierzy, że KTM wreszcie odczuje pracę Pedrosy

Espargaro wierzy, że KTM wreszcie odczuje pracę Pedrosy

Pol Espargaro uważa, że w sezonie 2020 KTM odczuje zyski z wkładu Daniego Pedrosy, który jest testerem austriackiej marki. Hiszpan po zakończeniu kariery z Hondą od razu podpisał umowę z KTM. Za swoją pracę do tej pory był bardzo chwalony, a KTM zaczął nawet robić pewne ustępstwa odnośnie filozofii budowy motocykla i częściowej rezygnacji z kratownicowej ramy, która zdaniem wielu, nie nadaje się do walki z czołówką MotoGP.

“Prawdziwe owoce jego pracy będziemy widzieli w tym roku, ponieważ prawdą jest, że późno rozpoczął testy z powodu operacji. Miał też dużo pecha jeśli chodzi o pogodę podczas swoich testów. Ale przynosi wiele wartości niematerialnych, pomysłów i innego sposobu pracy. Przyjście Daniego było ważne, ponieważ wniosło dodatkowy wymiar pracy rozwojowej – nowe pomysły.” – powiedział Pol Espargaro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jest bardzo wyczulonym kierowcą, bardzo technicznym i doświadczonym, dzięki czemu może “dotykać” wielu obszarów i otwierać oczy na wiele rzeczy.” – dodał. “Oczywiście, dzielimy się wszystkimi danymi. Kiedy ja sprawdzam coś nowego, to on mnie o to wypytuje, jest też na wyścigach. A ja pytam jego, kiedy pracuje nad motocyklem. To luksus mieć go ze sobą. Gdy rywalizowaliśmy na torze, nie gadaliśmy zbyt wiele. To było osobiste odkrycie.”

Źródło: motosan.es

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,382 sek