Home / MotoGP / Fabio Quartararo dostał więcej obrotów

Fabio Quartararo dostał więcej obrotów

Menedżer zespołu Yamahy Wilco Zeelenberg potwierdził, że w motocyklu Fabio Quartararo nie ma już tak silnego ograniczenia obrotów jak dotychczas. Francuz ma co prawda do dyspozycji motocykl o specyfikacji zbliżonej do fabrycznej, ale w odróżnieniu od swojego partnera zespołowego z Petronas Yamahy – Franco Morbidelliego – może skorzystać w tym roku tylko z pięciu silników, a nie siedmiu. Stąd niższe obroty o ok. 500obr/min, aby zwiększyć żywotność jednostki.

Ale sezon ma się już ku końcowi, a Quartararo “napoczął” dopiero czwarty silnik, czyli ma jeszcze jeden do dyspozycji. Jest więc w takiej samej sytuacji jak Morbidelli i duet fabryczny – Maverick Vinales i Valentino Rossi. Wszyscy trzej korzystają z szóstego silnika (z siedmiu).

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Mamy taki sam pakiet jak wcześniej, ale przed nami ostatnie wyścigi sezonu i wiemy dokładnie, jakie mamy przebiegi. Pozwoliliśmy więc na nieco większe obroty.” – potwierdził Zeelenberg. Jednak wyłącznie od zespołu Petronasa zależy, czy faktycznie zawodnik będzie mógł (i chciał) korzystać z wyższych obrotów niż dotychczas.

Francuz za rok pozostanie w ekipie Petronas Yamahy, ale ma dostać już pełen pakiet fabryczny na 2020 rok. W tym sezonie korzysta z niektórych starszych części. Przykładowo, ma starszą wersję owiewek motocykla.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Quartararo powinien być następcą Valentino Rossiego w fabrycznej Yamasze?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Co się dzieje w przypadku zepsucia ostatniego silnika ? Nie jedzie wyścigów?

  2. Quartararo bedzie nastepnym mistrzem swiata po MM. Ale to bedzie tak za 4/5 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,492 sek