Home / MotoGP / Festiwal Szybkośći – GOODWOOD!!!

Festiwal Szybkośći – GOODWOOD!!!

W najbliższy weekend Goodwood stanie się na krótki czas stolicą światowego sportu motorowego. Wszystko za sprawą kolejnej edycji legendarnego Festiwalu Szybkości, dzięki któremu w jednym miejscu spotykajW najbliższy weekend Goodwood stanie się na krótki czas stolicą światowego sportu motorowego. Wszystko za sprawą kolejnej edycji legendarnego Festiwalu Szybkości, dzięki któremu w jednym miejscu spotykają się największe gwiazdy sportów motorowych, zarówno te, które są aktualnie „na topie”, jak również i te, które swoje triumfy święciły kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat temu.

Tegoroczna edycja, tak jak i poprzednie, zapowiada się niezwykle ciekawie. Swój udział w tym nietuzinkowym wydarzeniu zapowiedziało wielu zawodników znanych każdemu kibicowi wyścigów motocyklowych. Reprezentantami królewskiej klasy MotoGP będą:
– Casey Stoner, który dosiądzie swojej 240 konnej Hondy RC211V
– James Ellison na legendarnej Yamasze OW48 ‘80 Kennyego Robertsa Seniora
– Chris Vermeulen na Suzuki XR –14 Barry Sheena z 1975 roku

Oczywiście nie mogło zabraknąć również Randy’ego Mamoli, którego zadaniem będzie demonstracja dwumiejscowego motocykla Ducati. Legendarne motocykle ze stajni MV Agusta, Gilera, Honda czy BMW przedstawi kolejna legenda sportu motocyklowego — Ron Haslam.

Wśród jeźdźców motocyklowych nie mogło oczywiście zbraknąć również zawodników znanych nam z wyścigów World Superbike. Troy Corser i Yukio Kagayama pojadą na Suzuki GSX-R1000s, natomiast obecny lider klasyfikacji generalnej — Troy Bayliss zademonstruje swoje Ducati FC-06. Na Hondzie będzie można zobaczyć Jamesa Toselanda, natomiast Chris Walker dosiądzie legendarnego Kawasaki KR750.
Wyścigi BSB będą miały swoją reprezentację w postaci: Kiyonari’ego, Reynoldsa i Smarta.

Tak wielu zawodników z tak wielu różnych klas dostarczy kibicom sportów motocyklowych z pewnością niezapomnianych wrażeń. Niezwykle interesująco zapowiada się konfrontacja wiekowych maszyn z najnowszymi „cudami” techniki. Co ciekawe niektórzy zawodnicy będą dosiadać maszyn, które swoje triumfy święciły jeszcze przed ich narodzinami.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,395 sek