Home / MotoGP / FIM: Sezon może przedłużyć się na 2021 rok

FIM: Sezon może przedłużyć się na 2021 rok

Prezydent FIM Jorge Viegas wprost przyznał, że jeśli zajdzie taka potrzeba, tegoroczny sezon mistrzostw świata, który ruszył na razie jedynie w postaci rundy Moto3 i Moto2 w Katarze, może zakończyć się w przyszłym roku. Byłaby to sytuacja bez precedensu w MotoGP. FIM organizuje jednak obecnie cykl mistrzostw, który obejmuje dwa lata: są to długodystansowe wyścigi EWC, które ruszają we wrześniu, a kończą się w lipcu roku kolejnego. Czy podobnie miałoby być w MotoGP?

Powodem jest pandemia koronawirusa. Jak na razie nie wiadomo co będzie z planowaną na maj rundą w Hiszpanii. Sytuacja w tym kraju nie poprawia się. Możliwe są kolejne zmiany w kalendarzu – tak, aby nie odwoływać wyścigów, ale przesuwać je na późniejszy termin. Już teraz wydłuży się on co najmniej o dwa weekendy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nie jestem wirusologiem, nie do mnie należy mówienie, co może się wydarzyć. Ja stoję na czele federacji sportowej, która zarządza również innymi aktywnościami motocyklowymi: turystyką, mobilnością. Naszym celem jest wykonywanie naszej działalności. Wyobraźcie sobie, że jeszcze wiele innych imprez musiałoby zostać odwołanych i wznowionych później. Posuniemy się tak daleko, aby te cykle mistrzowskie były godne swojej nazwy. Jeśli to będzie konieczne, będziemy jeździli w styczniu 2021 roku.” – powiedział.

Zgodnie z umową zawartą między federacją FIM a organizatorami MotoGP – hiszpańską Dorną – powinno odbyć się co najmniej 13 rund mistrzostw świata. Na razie w MotoGP została odwołana jedna: GP Kataru. Pozostałe cztery przesunięto na terminy jesienne.

Źródło: the-race.com
Fot. horadomotociclismo

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. A jak będzie trzeba to w lutym i w marcu też? Bo może do stycznia braknąć czasu. W ten sposób sezon 2021 ruszy w czerwcu i skończy w 2022

  2. Gdy obserwuję ten COVID-19, jak masakruje kolejne państwa, to coraz bardziej skłonna jestem do stwierdzenia że tegoroczny sezon się w ogóle nie odbędzie. Wirus ma dalej eskalować, latem ma ponoć wytracić impet ale na jesień powrócić – kiedy więc sezon ma się odbyć ???

  3. Rozegranie tego sezonu bedzie raczej niemozliwe do rozegrania

  4. Sam pan Vegas nie wierzy że ten sezon się odbędzie. Nie wiem po co plotą te farmazony

  5. Zresztą w tej chwili bardziejnie obchodzi kiedy będę musiał go bezpiecznie wyslac córkę do szkoły czy zrobić zakupy normalnie. Wyścigi na razie spadły na drugi plan

  6. Isle of man :(:(:( za co pytam sie za co do kosciola nie chodze fakt ale odrazy tt ???

  7. Jeśli będą na siłę chcieli rozegrać wszystkie wyścigi, to nie ma szans. Może 13 uda się rozegrać do końca stycznia 2021 ale nie będzie przerwy zimowej.

  8. Wiadomo coś czy GP w Brnie się odbędzie!? jakieś sygnały? Bo chce się wybrać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 0,534 sek