Home / MotoGP / FIM wprowadza kluczowe zmiany w punktach karnych

FIM wprowadza kluczowe zmiany w punktach karnych

FIM_LOGO-1

Federacja FIM wprowadziła kluczowe zmiany dla systemu punktów karnych, które w zeszłym sezonie okazały się bardzo istotne w walce o tytuł mistrza świata pomiędzy Valentino Rossim oraz Jorge Lorenzo. Włoch po zgromadzeniu czterech karnych punktów został „zesłany” na ostatnie pole startowe w finałowym GP Walencji. Tytuł trafił w ręce #99, który wygrał wyścig. Rossi przebił się tylko na czwarte miejsce.

W nowym sezonie system będzie mocno zmieniony – nie będzie już kar przesunięcia na polach startowych – jedyną karą będzie kara wykluczenia z jednego wyścigu, jeśli na koncie zawodnika znajdzie się 10 punktów karnych.

„Kary przejściowe, które wykonywane były po zebraniu czterech czy siedmiu punktów, nie będą już obowiązywać. Punkty karne zostaną na koncie zawodnika przez 365 dni. Jednak gdy zawodnik zbierze 10 punktów i dostanie dyskwalifikację, 10 punktów zostanie usuniętych z konta.” – można przeczytać w oświadczeniu FIM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Czyli będzie można więcej kopać, gryźć i manipulować?

  2. Teraz Vale będzie mógł na wyścigowej lini podczas kwalifikacji patrzeć ile mu się podoba

  3. Stary system był niedoskonały, ale ten nowy też nie powala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,474 sek