Home / MotoGP / Folger wraca pod skrzydła Yamahy!

Folger wraca pod skrzydła Yamahy!

Dyrektor zespołu Yamahy Massimo Meregalli potwierdził, że w sezonie 2019 dołączy Jonas Folger, który będzie pełnił obowiązki zawodnika testowego. Niemiec, wcześniej w Tech3, od roku nie startuje w MotoGP po tym, jak zdiagnozowano u niego syndrom Gilberta. Wrócił niedawno na motocykl, testując maszynę Kalexa z Moto2 z silnikiem Triumpha.

Kliknij, aby pominąć reklamy

O Folgera starał się również zespół KTM, który jednak zatrudnił wcześniej Randy’ego de Punieta. 25-latek z Niemiec pojawił się w zeszłym tygodniu w Aragonii na testach, które okazały się być wstępem do podpisania umowy. “Nawet gdybyśmy nie wydali żadnego oświadczenia, wybór był już znany jakiś czas temu. Zapytaliśmy go o dołączenie do nas na testach, bo musi się wiele nauczyć i słuchać.” – powiedział Meregalli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. No i super. Biorąc pod uwagę że Sachsenring pozostanie w kalendarzu to już można się domyślać kiedy pojechałby z dziką kartą.

  2. Oby wystartował w Sachsenring (i to razem ze Stefanem Bradlem z Hondą)!
    @kasiakowalska jest pewnie w siódmym niebie, bo jej przewidywania się sprawdziły :D Choć może z innych powodów, niż uważała, został testerem Yamahy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,595 sek