Home / MotoGP / Folger wrócił na motocykl! Testował Kalexa z Moto2

Folger wrócił na motocykl! Testował Kalexa z Moto2

Jonas Folger, który musiał przerwać swoją karierę w MotoGP po zdiagnozowaniu u niego Syndromu Gilberta, powrócił na motocykl grand prix. Niemiec, który ma na koncie jedno podium w królewskiej klasie, wyjechał w środę na tor Motorland Aragon i zrobił sporo okrążeń na motocyklu Kalexa z aktualnym silnikiem Hondy. W czwartek natomiast jeździł już maszyną z przyszłoroczną jednostką Triumpha.

Na testach byli obecni również Jesko Raffin oraz Alex Marquez, jeżdżąc kolejno w środę i w czwartek. Alex Baumgartel – szef Kalexa – powiedział: „Jonas i ja chcieliśmy sprawdzić, czy wciąż sprawia mu radość jazda motocyklem. W środę daliśmy mu kilka okrążeń na naszym prywatnym Kalexie z silnikiem Hondy, żeby się rozjeździł. Dzisiaj odbywał dla nas właściwy test. Mogę tylko, że miał uśmiech na twarzy. Cieszył się.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zrodziło to pogłoski, że Niemiec może powrócić do mistrzostw świata w przyszłym roku. W MotoGP może zabraknąć dla niego miejsca (szef Tech3, który mówił, że z chęcią wystawi dla Folgera motocykl, ma już duet zawodników), więc pozostaje Moto2. Co na to Baumgartel?

„Po drugim dniu siedliśmy wspólnie i pytałem go, jak się czuje. Nie mówiliśmy póki co o większych celach. Powinien to przemyśleć, zobaczyć jak rozwinie się ta sytuacja.” – skomentował.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

  1. Poczytałam trochę na necie o tej jego chorobie – i jest to genetyczna dziedziczona po obu rodzicach choroba metaboliczna, związana z zaburzeniem metabolizmu bilirubiny w wątrobie.(i teraz uwaga !!!) „Choroba nie wymaga leczenia. Zaleca się unikania czynników, które mogą wywołać żółtaczkę”.
    Jeśli jednak on tak ciężko to przechodził a stres jest jednym z czynników który przyczynia się do wywołania/aktywowania tej choroby to dalsze jego starty w tak stresogennym sporcie jak wyścigi motocyklowe cienko widzę. Ale życzę mu dobrze i niech sobie jeździ na czym chce choć brydż sportowy, szachy lub pływanie synchroniczne chyba by były dla niego najlepsze.

    • To chyba żadna tajemnica, że nie poradził sobie z presją, a szkoda, bo był materiałem na jednego z lepszych zawodników. Wielokrotnie potrafił zaskoczyć tak z czapy, czy to w Moto2, czy to w MotoGP. Potencjał był, łudzę się, że może go zobaczymy w jakichś niższych seriach, może Endurance?

  2. Ja go widzę w drugim zespole Yamahy z Danim :)

  3. Z innej beczki wiesz Katarzyno ze szachy ucza teraz z podstawowce :) nie wiem czy obowiazkowo ale ucza dla mnie super sprawa szachy bardzo ucza myslenia POLECAM

    • Repsol – tak, słyszałam też o tym. A szachy nie uczą myślenia bo tego uczy Cie Twoja wrodzona inteligencja, percepcja i po prostu doświadczenia życia codziennego.
      W mojej opinii szachy uczą myślenia ale strategicznego, logicznego, kombinatoryki oraz wpływają na rozwój wyobraźni a także uczą mózg zapamiętywania a także całej masy innych pożytecznych dla mózgu rzeczy.

      • Czyli ucza po prostu myslenia :D
        Czy Ty nie mozesz choc raz zwyczajnie bez zbednych teorii przyznac mi racje :)
        Zwyczajnie przytaknac bo to zbyt blachy temat zeby sie nad tym rozwijac ZOŁZO ;)

        • Masz rację – szachy po prostu tak jak każda inna logiczna czynność w życiu uczą Cię myślenia :-)) Teraz dobrze ?? ;-))))

  4. Niech Ci bedzie :)
    Czuje sie usatysfakcjonowany a zarazem pelen podziwu ;)

  5. szachy oprócz w/w uczą niestandardowego rozwiązywania problemów/zadań… prawdopodobieństwo powtórzenia dokładnie takiej samej partii jest praktycznie niemożliwe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,553 sek