Home / MotoGP / Forward Racing za rok bez pomocy Yamahy

Forward Racing za rok bez pomocy Yamahy

Forward Racing

W przyszłym roku zespół Forward Racing będzie musiał radzić sobie bez takiego wsparcia Yamahy, jakiego japońska marka udzieliła przed tym sezonem. Chodzi o pakiet motocykla YZR-M1, obejmujący zawieszenie i wahacz – elementy te będą musiały zostać zaprojektowane przez zespół, którego liderem jest Aleix Espargaro.

Pierwotnie Forward Racing zlecił budowę tych części specjalistom z FTR, ale szybko współpraca przestała się układać. Aby zespół mógł zdążyć z motocyklem na sezon 2013, wykorzystano w nim elementy maszyny z 2013 roku. W połączeniu z przepisami klasy Open i jej przywilejami, osiągi nowego motocykla są bardzo obiecujące.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lin Jarvis z Yamahy przyznał, że za rok o takiej sytuacji nie może być mowy. Zespół Forward Racing dalej będzie korzystał z silników Yamahy, ale rama i wahacz będą musiały powstać w zewnętrznej firmie. „Jeśli nie uda się tego zrobić wspólnie z FTR, będą musieli pracować z innymi producentami podwozi.” – powiedział Jarvis.

Źródło: motorcyclenews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,242 sek