Home / MotoGP / Fotka dnia: Nowe przepisy weszły w życie

Fotka dnia: Nowe przepisy weszły w życie

W tym roku w MotoGP ekipy w garażach, mające kontakt z motocyklami, muszą pracować w kaskach ochronnych. Wynika to oczywiście z kwestii bezpieczeństwa.

Pamiętamy jeszcze groźny wypadek z ubiegłego sezonu, kiedy to Alvaro Bautista, podczas wymiany motocykla w wyścigu ze zmiennymi warunkami upadł wjeżdżąjąc na swoje stanowisko “serwisowe”. Hiszpanowi nic się nie stało, ale rozpędzona maszyna ścięła z nóg jednego z mechaników Aprilii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Szczęśliwie, nie doszło i tego mężczyzny do żadnych poważniejszych obrażeń, jednak organizatorzy – bardzo słusznie – wolą dmuchać na zimne. Ekipy w alei serwisowej muszą więc w tym roku nosić kaski ochronne, wzorem mechaników Formuły 1, obsługujących bolidy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Wygląda profesjonalniej i może niech tak właśnie to wygląda. Profesjonalizmu w MotoGP może nie jest za mało, ale w Moto3 – to co się dzieje przy zmianach opon podczas wyścigu (deszcz->sucho) to czasem jakaś porażka organizacyjna. I to nie w jakichś słabszych ekipach, ale tak było bodajże w zespole Leopard (Kiefer) w mistrzowskim sezonie Danny’ego Kenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,411 sek