Home / MotoGP / Garry McCoy z powrotem w MotoGP !

Garry McCoy z powrotem w MotoGP !

34-letni Garry McCoy wystartuje w dwóch kończących sezon wyścigach klasy MotoGP.
Znany z ambicji i widowiskowego stylu Australijczyk dosiądzie prototypu motocykla Ilmor X3 o pojemności 800 ccm, wyposażonego w ogumienie firmy Michelin. 34-letni Garry McCoy wystartuje w dwóch kończących sezon wyścigach klasy MotoGP.
Znany z ambicji i widowiskowego stylu Australijczyk dosiądzie prototypu motocykla Ilmor X3 o pojemności 800 ccm, wyposażonego w ogumienie firmy Michelin.

Producent motocykla firma Ilmor Engineering znana jest głównie z wyścigów samochodowych (stajnia Mc Laren Mercedes zdobyła na jej silnikach 2 tytuły Mistrzowskie Formuły1) zamierza w przyszłym roku zaangażować się w wyścigi MotoGP. Docelowo Ilmor planuje stworzenie teamu wystawiającego dwóch kierowców, nazwiska kandydatów nie zostały jeszcze podane do wiadomości.

“Posiadanie doświadczonego zawodnika, który zwyciężał w Grand Prix klasy 500 ccm i jego start w dwóch wyścigach MotoGP jest dla nas wielką szansą” – komentuje sytuację szef zespołu Ilmora Mario Illien.

Motocykl Ilmor X3, który jest rozwojową koncepcją szwajcarskiego inżyniera Eskila Sutera pozytywnie zaliczył już pierwsze testy w Hiszpanii. Sprawdzian w warunkach bojowych ma służyć przede wszystkim promocji marki w celu pozyskania sponsorów i zabezpieczenia budżetu wstępnie zaplanowanego na kwotę 20 milionów dolarów.

Mc Coy, który w 2000 roku na Yamasze teamu Red Bull tryumfował w trzech wyścigach klasy 500 ccm odegrał również ważną rolę w dopracowywaniu czterosuwowej wersji motocykla japońskiej marki w 2002 roku.
W kolejnym sezonie startował na Kawasaki, wskutek licznych kontuzji nie odnosił już jednak znaczących sukcesów.
Ostatnio rywalizował jeszcze w klasie Superbike w barwach teamu NCR Ducati.

Znany z głębokich uślizgów Australijczyk zajmuje się obecnie testowaniem nowej maszyny na torze w Barcelonie. Jego powrót do MotoGP nastąpi podczas Grand Prix Portugalii na torze Estoril, McCoy wystartuje też w kończącym sezon GP Hiszpanii w Walencji.

Źródło: www.crash.net & garry-mccoy.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,358 sek