Home / MotoGP / Gdzie trafi Bradley Smith? Droga do Tech3 raczej zamknięta

Gdzie trafi Bradley Smith? Droga do Tech3 raczej zamknięta

Po tym, jak fabryczny zespół KTM-a w ciągu ostatnich dni ogłosił skład na sezon 2019-2020 w osobach Pola Espargaro – Johann Zarco stało się jasne, że Bradley Smith pożegna się z fabryczną posadą kierowcy wyścigowego. Dla Brytyjczyka starty dla KTM nie są najlepszym okresem kariery i niewykluczone, że trudno mu będzie znaleźć inne miejsce w MotoGP. Szef zespołu Tech3 – Herve Poncharal – dał już do zrozumienia, że niezbyt chętnie będzie widział Smitha u siebie. Choć na razie nie ujawniono ani jednego zawodnika na przyszły rok, wiele wskazuje na to, że w satelickiej ekipie KTM-a pojedzie Miguel Oliveira z Moto2.

Potwierdza to sam Poncharal, który jest również bardzo zadowolony z Hafizha Syahrina, który w ostatniej chwili zastąpił Jonasa Folgera. “Nic jeszcze nie zostało podpisane, ale Syahrin i Oliveira to bardzo poważne kandydatury. Jestem bardzo zadowolony z Hafizha Syahrina. Byliśmy w bardzo trudnym położeniu, gduy Jonas Folger zdecydował się nie ścigać i ostatecznie znaleźlismy niesamowite, ekscytujące rozwiązanie.” – powiedział.

“Pozycja naszego zespołu jest jasna: tak to zaplanowaliśmy z KTM i taka była też ich wola, że jesteśmy zespołem juniorskim. KTM już publicznie ogłosił, że daje Miguelovi Oliveirze możliwość awansu do MotoGP z zespołem Tech3 i fabrycznym wsparciem.” – dodał Poncharal.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Smith na razie nie daje za wygraną i ma nadzieję, że jednak przekona KTM-a i Poncharala do tego, by dalej być częścią składu tej marki w królewskiej klasie. “Dobrą sprawą jest to – a KTM to potwierdzi – że że ogłoszenie nowego składu nie oznacza, że wypadam z grupy zawodników tej marki. To oznacza tylko, że wypadam z fabrycznego zespołu. Wciąż mają jeszcze dwa kolejne motocykle w stawce. Mogliby posadzić mnie na jednym z nich, Na razie mogą zadecydować, czy tego chcą i czy moje wyniki są wystarczające.” – powiedział brytyjski zawodnik.

Herve Poncharal nie widzi jednak sensu w takim rozwiązaniu: Smith jest już po prostu bardzo doświadczonym zawodnikiem i nie pasuje do profilu satelickiej ekipy, mimo, że kiedyś spędził w niej cztery lata, dwukrotnie w tym czasie stając na podium. “Myślę, że jest dobrym zawodnikiem rozwojowym, ale nie uważam, by był juniorskim zawodnikiem. Ma duże doświadczenie i dużą wiedzę na temat motocykla.” – powiedział szef Tech3.

Źródło: motorsport.com
Fot. KTM

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy wierzysz, że Marc Marquez wystartuje w GP Kataru?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,389 sek