Home / MotoGP / Gibernau najszybszy podczas piątkowych treningów

Gibernau najszybszy podczas piątkowych treningów

Sete Gibernau był najszybszy w pierwszej piątkowej sesji treningowej, zaliczył czas 2’03.299. Za nim uplasował się kierowca Suzuki Kenny Roberts Jr. Trzeci był zwycięzca wyścigu w Motegi Loris Capirossi (Ducati Marlboro), uzyskując czas o 0.178 sekundy Sete Gibernau był najszybszy w pierwszej piątkowej sesji treningowej, zaliczył czas 2’03.299. Za nim uplasował się kierowca Suzuki Kenny Roberts Jr. Trzeci był zwycięzca wyścigu w Motegi Loris Capirossi (Ducati Marlboro), uzyskując czas o 0.178 sekundy gorszy od Gibernau, natomiast czwarty był Valentino Rossi.

Miłą niespodziankę zrobił Marco Melandri, kierowca Movistar Honda miał nie wystąpić na torze w Sepang, lecz ku zdumieniu wszystkich pojawił się i nie widać było po nim, że ma jakąkolwiek kontuzje nogi. Zaliczył czternasty czas w pierwszej sesji treningowej, natomiast w drugiej był dziesiąty (na mokrej nawierzchni).

Debiutant w teamie Camel Honda Shane Byrne, który pierwszą styczność z nową RC211V zaliczył podczas pierwszego treningu, zajął dziś osiemnaste miejsce.

Inny obraz wydarzeń ukazał się podczas drugiej sesji treningowej klasy 250cc, która odbyła się przed MotoGP, gdy pogoda w Malezji się zepsuła i zaczęło padać.
Wraz z rozpoczęciem drugiego treningu klasy królewskiej, deszcz przestał padać ale tor był bardzo mokry i drużyny musiały zmieniać ustawienia.
Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Kenny Roberts Jr. wykręcając czas 2’15.954s . Na drugim miejscu był Alex Barros, a na trzeciej pozycji kierowca Kawasaki Shinya Nakano, natomiast Valentino Rossi zaliczył tylko dziewiąty czas sesji.
Nieźle sobie radził zastępca Alexa Hofmanna Olivier Jacque, który wbił się aż na szóstą pozycję, pokonując tym samego Rossiego. Już wcześniej w tym sezonie Olivier pokazał, że umie jeździć w takich warunkach, zajmując drugie miejsce na mokrym wyścigu w Chinach.

Wyniki:

Sesja treningowa 1

Sesja treningowa 2

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 1,197 sek