Home / MotoGP / Gibernau wystartuje w Sepang

Gibernau wystartuje w Sepang

Jeździec teamu Ducati Marlboro – Sete Gibernau, po drugiej operacji obojczyka powróci do walki o Mistrzostwo Świata podczas nadchodzącej rundy, która odbędzie się w Malezji.
Hiszpan złamał swój lewy obojczyk podczas wypadku w Katalonii, w połowieJeździec teamu Ducati Marlboro – Sete Gibernau, po drugiej operacji obojczyka powróci do walki o Mistrzostwo Świata podczas nadchodzącej rundy, która odbędzie się w Malezji.
Hiszpan złamał swój lewy obojczyk podczas wypadku w Katalonii, w połowie Czerwca. Tym samym Sete przez kontuzję i operacje ominął kilka wyścigów, żeby wystartować w Niemczech i Ameryce.

Jednak prześwietlenie po GP USA wykazało, że płytka przymocowana do kości Gibernau została osłabiona i potrzebna jest kolejna operacja. Hiszpan przez to musiał pauzować podczas GP Czech, gdzie zwyciężył jego kolega z zespołu Loris Capirossi.

„Wszystkie testy jakie przeszedłem dały wynik pozytywny i znaleźliśmy przyczynę wywołującą utratę mocy w moim lewym ramieniu,” powiedział Sete Gibernau.
„Wydaje się, że to był problem z nerwem ale nie było żadnego uszkodzenia i po fizjoterapii problem zniknął.
Jadę do Malezji z jak najlepszym nastawieniem psychicznym i nie mogę się doczekać kiedy znów wrócę do akcji.”

Tymczasem inny zawodnik, w kategorii 125cc – Bradley Smith nie wystąpi w niedzielnym wyścigu o GP Malezji z powodu kontuzji ręki odniesionej podczas rozgrzewki przed wyścigiem w Brnie. Brytyjczyka jeżdżącego na Hondzie zastąpi jeździec Akademii Red Bull MotoGP.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,416 sek