Home / MotoGP / Godzina rozpoczęcia GP Kataru ulegnie zmianie?

Godzina rozpoczęcia GP Kataru ulegnie zmianie?

Szef Dorny Carmelo Ezpeleta ujawnił, że tegoroczne otwarcie sezonu w Katarze może zostać przesunięte o godzinę wstecz po tym, jak zawodnicy zaczęli obawiać się o bezpieczeństwo. W poniedziałek, gdy było chłodno i wietrznie, wielu zawodników upadło.

Jednym z tych, którzy zaliczyli upadki, był Jorge Lorenzo. Stało się to o godzinie 21:00. “Przewróciłem się na koniec wieczora, kiedy temperatura mocno się obniżyła. To dlatego chciałbym porozmawiać z tymi, którzy decydują o harmonogramie wyścigu, ponieważ jeśli przesuniemy go na wcześniejszą porę, byłoby to o wiele korzystniejsze dla bezpieczeństwa zawodników.” – powiedział Hiszpan. “Mam nadzieję, że uda się zmodyfikować harmonogram o pół godziny albo godzinę, tak mocno jak to możliwe, ponieważ jeśli będziemy mieli pecha i wyścig odbędzie się w bardzo chłodny wieczór, to będzie niebezpiecznie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

W obecnym momencie rozpoczęcie wyścigu MotoGP planowane jest na godzinę 20:00 czasu lokalnego, Ezpeleta jednak jest otwarty na pomysł przesunięcia go na 19:00, tak jak to było w zeszłym sezonie. W poprzednich latach startował nawet o 21:00, ale gdy w 2017 roku było blisko odwołania wyścigu z powodu opadów deszczu, godzina została przesunięta.

“Rozmawiałem z Jorge i innymi zawodnikami, musimy ocenić sytuację.” – powiedział w środę w Madrycie Ezpeleta. Na konferencji prasowej obecny był też Lorenzo. “W tym momencie nic nie jest jeszcze zdecydowane, ale jeśli bezpieczeństwo zawodników leży w naszych rękach, to zrobimy to. Jeśli warunki naprawdę mają być niebezpieczne, to zgodzimy się na zmianę.”

Słońce w dniu wyścigów zachodzi o 17:40. Jeśli wyścig MotoGP zostanie przesunięty, to tak samo stanie się z wyścigami Moto3 i Moto2. Wrócą one wtedy na godziny z 2018 roku, a więc 16:00 i 17:20.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. No i kto? Oczywiście niezawodny w “sprawach bezpieczeństwa” – DżejLo!!!

  2. Po cholerę przesuwali o godzinę względem 2018? Zeszłoroczny układ był IDEALNY! Moto3 po południu, gdy słońce jeszcze daje mocno. Moto2 to najpiękniejszy wyścig w całym roku, gdy zaczynają o zachodzie słońca, a kończą w nocy, miodzio! I MotoGP – nocny klasyk.
    Mam nadzieję, że wrócą do zeszłorocznych godzin :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 0,514 sek