Home / MotoGP / OFICJALNIE: GP Ameryk przeniesione na listopad! Sezon ruszy i zakończy się później

OFICJALNIE: GP Ameryk przeniesione na listopad! Sezon ruszy i zakończy się później

Podjęto ostateczną decyzję co do otwarcia sezonu MotoGP w Austin. Wyścig został przełożony na listopad, a jednocześnie przesunięto kończące sezon GP Walecji, tak aby zrobić dla niego miejsce w kalendarzu. Teraz otwarciem sezonu 2020 ma być GP Argentyny w dniach 17-19 kwietnia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

To, że wyścig w Teksasie nie odbędzie się, było bardzo prawdopodobne od kilku dni, gdy wskutek epidemii koronawirusa zabrania się organizowania imprez masowych. Spekulowano jeszcze o jego całkowitym odwołaniu, albo przeniesieniu na tor Indianapolis, jednak ostatecznie zrobiono jednak miejsce w listopadzie.

GP Ameryk odbędzie się w dniach 13-15 listopada, dwa tygodnie po rundzie w Malezji. Zakończenie sezonu – GP Walencji – przesunięto o tydzień na 20-22 listopada.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 16

 1. Jeszcze parę wyścigów się przełoży i sezon 2020 skończy się w 2021 :D

 2. Organizatorzy GP Argentyny twierdzą że wyścigi się odbędą. Narazie. Przez miesiąc wiele się może zmienić. już ostatnio jeden z głównodowodzących mówił że w razie potrzeby będą jeździć w styczniu więc są spore szanse na koniec sezonu w 2021

  • Jeżeli tak to pierwszy raz w historii (chyba)ktoś w jednym roku będzie mógł zdobyć dwa tytuły mistrza w jednej klasie :D To będzie „rekord” nie do pobicia :D

 3. Tak się trochę zacząłem zastanawiać, że w perspektywie przenoszenia wyścigów na dalsze terminy, w tym GP Tajlandii które miało być też w marcu, to mogli jednak wpuścić stawkę MotoGP do Kataru nawet na tą kwarantannę przez 14 dni, a potem mimo wszystko zorganizować wyścig królewskiej kategorii – nawet bez publiczności, ale żeby nadal GP Kataru było wyścigiem na otwarcie sezonu.

 4. A jakby zamiast kaskow dac maseczki nie przeszloby??? :D

 5. Pytanie czy do listopada się coś odbędzie ;)

  • Szczerze mówiąc ja tego nie widzę narazie. Kto teraz będzie chciał jechac chociażby do Hiszpanii na takie zgromadzenia jak wyścig? Czy w ogóle zespoły będą chciały latać po świecie nawet jak wyścigi będą bez widzów?

 6. I czy bez publiczności będzie się to opłacać. Czy Włochów np będzie stać w ogóle na wyścigi u nich nawet bez publiczności? Chyba mają na co teraz kasę wydawać. Masa pytań czy ten sezon sie odbędzie.

 7. GP Argentyny przełożone :DDDDD

 8. Na kiedy?

 9. Powoli zanosi się na koniec sezonu

 10. Ja czarno to wszystko widzę raczej tylko połowa sezonu się i to jak dobrze pójdzie a w najczarniejszym wypadku żaden wyścig się nie odbędzie.A w sezonie w 2021 będą wszyscy rywalizować na rocznych motocyklach bo mogą tegorocznymi motocyklami nie wystartować.I wszystko wyrażnie się opóżni a gospodarka drastycznie{wyrażnie} podupadnie na całym świecie.

  • Zgodzę się tylko w samej Polsce w lutym było ok 500 tys zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Problem z koronawirusem jest fakt że jest nowy i tego się ludzie boją a nikt nie patrzy ile zachorowań jest na grypę a jest proporcjonalnie więcej w okresie czasu niż na koronawirus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
185 zapytań w 1,625 sek