Home / MotoGP / GP Aragonii może zrobić miejsce dla GP Tajlandii

GP Aragonii może zrobić miejsce dla GP Tajlandii

Organizatorzy MotoGP szukają miejsca w kalendarzu dla GP Tajlandii, które miało się odbyć w drugiej połowie marca i być 2. rundą Motocyklowych Mistrzostw Świata. Wiemy jednak, że z powodu koronawirusa tak się nie stanie. Wyścigi na Buriram mogą zamiast tego zostać rozegrane jesienią.

Najbardziej prawdopodobne jest, że GP Tajlandii odbędzie się 4 października. Jest to jak na razie termin GP Aragonii, które jednak może zostać przesunięte o dwa tygodnie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Możliwe, że przesuniemy wcześniej Aragonię, a jej termin nadamy Tajlandii. Ale najpierw musimy to omówić z promotorami Aragonii, czy w ogóle jest to możliwe.” – potwierdził Carmelo Ezpeleta, szef Dorny.

Gdyby tak się stało, GP Aragonii rozegrane zostałoby dwa tygodnie wcześniej, 20 września, tydzień po GP San Marino. W ten sposób format końcówki sezonu byłby podobny do poprzedniego, gdy mieliśmy wyścig w Tajlandii, potem tydzień przerwy, a następnie trzy wyścigi obok siebie: Japonię, Australię i Malezję.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Bez sensu jest przesuwanie ;) Nie odbyło się w terminie, to trzeba odwołać. Przesuwanie wprowadza zamieszanie i w tym wypadku zespoły pewnie się nie zgodzą na takie rotacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,433 sek