Home / MotoGP / Michelin wycofuje obie tylne opony!

Michelin wycofuje obie tylne opony!

Michelin

Michelin zdecydował się wycofać obie tylne opony, po tym jak jedna z nich uległa uszkodzeniu w motocyklu Scotta Reddinga. Francuska firma udostępni nową ekstra twardą mieszankę tylnej gumy, a poranny Warm-Up będzie przedłużony o 30 minut. Każdy zawodnik będzie miał do dyspozycji po cztery opony. Do tej pory nie wiadomo dlaczego już po siedmiu okrążeniach opona uległa poważnemu zniszczeniu.

Podczas FP4 w Ducati Brytyjczyka uległa uszkodzeniu tylna opona, która spowodowała zniszczenie tylnej części motocykla. Z powodu rozrzuconych części sesja na dwadzieścia minut przed końcem została przerwana. Po oczyszczeniu toru sesja została wznowiona, ale kiedy motocykl został dostarczony do alei serwisowej ponownie została podjęta decyzja o wywieszeniu czerwonej flagi. Okazało się, że opona uległa rozwulkanizowaniu.

Redding_Argentyna

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas zimowych testów na Sepang w motocyklu Lorisa Baza doszło do “wybuchu” tylnej opony przy prędkości 290 km/h wyrzucają Francuza z siodła jego Ducati. Michelin uznał, że powodem uszkodzenia było za niskie ciśnienie zastosowane przez zespół Avintii. Teraz ze względów bezpieczeństwa dotychczasowe opony zostały wycofane.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

komentarzy 8

  1. He he dobre, ale prima aprilis bylo dwa dni temu! A tak powaznie, co za kibel ten michelin? Dopiero druga runda, a tu takie rzeczy sie dzieja? Po kilku rundach moze sie okazac, ze do “wyboru” zawodnicy beda miec mieszanki: jeden przod i jeden tyl, decyzja bedzie trudna.

  2. No dobra, a co jesli warm-up będzie deszczowy, a wyścig już nie?

  3. Kiedyś na suchym asfalcie Michelin było baardzo trudne do pobicia (dla Bridgestona), ale czasy się zmieniły, a Michelin musi znów się nauczyć MotoGp – nie ma co porównywać do Bridgestona, który był jedynym dostawcą od wieeelu lat…

  4. Nie ma tego złego. 30min Moto GP więcej w tym sezonie :D

  5. A ja wam powiem coś o Michelin w 2007 roku kupiłem komplet Pilot Power miesiąc później afera akcja informacyjna + wymiana, przednia może wybuchnąć przy prędkościach rzędu 200km/h. Następnie 3 lata później Pilot Road 3 odklejała się guma od karkasu kumpel miał dziury jak 5zł. Teraz na początku sezonu Bazowi wybuchła tylna i wczoraj Reedingowi się rozleciała. Moje zaufanie do tego producenta pękło w 2007 tak jak ich opony. Aha jesz nasz Prezidente sunął po poboczy przez pancernego Michałka za 12tys/zł sztuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,506 sek