Home / MotoGP / GP Czech zostanie odwołane?

GP Czech zostanie odwołane?

Brno

Mimo, że rokrocznie przyciąga ogromną rzeszę kibiców na tor, tegoroczne GP Czech może się nie odbyć. Na stronie toru w Brnie pojawiła się informacja, że wstrzymano sprzedaż biletów na sierpniowe zawody.

Informacja na stronie głosi: “Z natychmiastowym efektem, Autodrom Brno zawiesza sprzedaż biletów na GP Czech 2015 z powodu niewystarczających środków finansowych. Ostateczna decyzja dotycząca GP Czech zostanie opublikowana 29 czerwca. W przypadku odwołania, pieniądze za wszystkie bilety zostaną zwrócone.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wydawało się, że po zeszłorocznych problemach w tym sezonie sytuacja została opanowana, tym bardziej, że odbyły się rozmowy lokalnych władz i zarządzającej cyklem MotoGP Dorny wraz z władzami toru.

W zeszłym roku na torze pojawiło się 241 tys. fanów.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. “z powodu niewystarczających środków finansowych” – w zeszłym roku ćwierć miliona osób na torze, najtańsze bilety bodajże po 75€? No to kurde, gdzie jest ta kasa?

  2. Licencja na tor swoje kosztuje…

  3. Z tego co wyczytałem, składka dla Dorny wynosi (w przypadku Brna) 2 mln €

  4. To nieźle się porobiło, nie pamiętam, kiedy ostatnio w trakcie sezonu wypadła z kalendarza jakakolwiek runda.

  5. Wszystkie odwołane dotychczas rundy (z tego co pamiętam) były od samego początku albo niepewne albo rezerwowe. Brno jest w kalendarzu jako “normalna” runda stąd faktycznie niezły szok! Ostatnio byłem w Brnie w 2013r. i było b.dużo fanów z Polski. Szkoda tej rundy – pozostanie nam Sachsenring. Jednak jak patrzę na układ trybun to Brno ma więcej ciekawych miejsc , stosunkowo blisko toru (np. prosta między przedostatnią i ostatnią szykaną – super widok bo zawodnicy są widoczni już na zakręcie K.Schwantza). No i atmosfera! Jeżeli w ostatnim roku było ok.241 tys.widzów, to skromnie licząc wejściówkę po 70 euro, to daje ponad 16,8 mln.euro! A na pewno sprzedano nie tylko najtańsze wejściówki i to jeszcze w przedsprzedaży (w przedsprzedaży najtańszy bilet to 68 euro). wg mnie jeżeli odpuszczą tą eliminację to ten tor umrze – najpierw stracone WSBK a teraz MotoGP – porażka. Zostaną same lokalne imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,582 sek