Home / MotoGP / GP Francji może zostać przesunięte na czerwiec

GP Francji może zostać przesunięte na czerwiec

Promotor GP Francji – Claude MIchy – przyznał, że “jego” wyścig na Le Mans może dołączyć do rund MotoGP już przesuniętych z powodu pandemii koronawirusa. Obecnie Francja widnieje w kalendarzu jako druga runda – 17 maja. Ale niewykluczone, że wszystkie majowe wyścigi – więc również w Jerez i Mugello – mogą zostać przeniesione na inne terminy.

“Zdecydujemy w pierwszym tygodniu kwietnia co zrobić, bazując na sytuacji zdrowotnej. Nie ma powodu, aby się spieszyć.” – powiedział w wywiadzie dla L’Equipe. Możliwe jest przeniesienie wyścigu na 14 czerwca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

To był wcześniej termin samochodowego wyścigu 24h Le Mans, ale został on już przesunięty na wrzesień. Michy wierzy, że w tej samej dacie zorganizowanie rundy MotoGP jest bardziej prawdopodobne. Pierwsza europejska runda Formuły 1 w tym roku ma odbyć się we Francji 28 czerwca – jednak na innym torze (Paul Ricard).

Promotor wyklucza jednocześnie, aby wyścig mógł zostać rozegrany bez kibiców. “Najważniejsze, aby mistrzostwa się odbyły. Nawet jeśli miałyby liczyć 10 czy 11 wyścigów. Zależy od tego przyszłość rywalizacji i zespołów.” – powiedział.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy myślisz, że uda się rozpocząć sezon MotoGP na początku maja od GP Hiszpanii?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

 1. GpFrancji na styczeń nie przełożą raczej. Ale czy ogarniemy się z tym wirusem do czerwca czas pokaże. Jakoś to będzie alleluja i do przodu

 2. Po sezonie 2020 zapomnijmy ze sie odbedzie :(

 3. Cześć, mam pewne pytanie w związku z przesuniętymi terminami niektórych wyścigów .
  Miesiąc temu zakupiłem z oficjalnej strony motogp grupowe bilety GP, które odbędzie się pod koniec czerwca.
  Zapytałem w mailu ,czy w związku z epidemią mogę zrezygnować z biletów wcześniej nim ktokolwiek zacznie przygotowywać “e-bilety” i poprosiłem o zwrot pieniędzy .
  Jeszcze nie ma żadnych komunikatów, że moje GP odwołają lub przesuną, ale jest i tak ostro.
  Jeśli hotel mogę odwołać na dwa tygodnie przed rezerwacją, to pomyślałem pewnie i tego typu zakup.
  Otrzymałem negatywną odpowiedź , a przedstawiciel “PLATINIUM GROUP” wypunktował mnie regulaminowo w sensie ,że nawet jak by spalono planetę , to oni nie biorą odpowiedzialności za utrudnienia i nie czują się zobowiązani do jakichkolwiek zwrotów.
  Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi szczerze mówiąc i takiego oschłego traktowania.
  Czy ktokolwiek może mnie gdzieś przekierować, aby dopiąć swego zamykając temat z niefortunnym zakupem biletów ze oficjalnej strony motogp ?
  Za pomoc dziękuję Jacek.

 4. Heh profesjonalna robota :D wmowic klientowi ze nawet jak ma racje to i tak nie ma :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
187 zapytań w 0,593 sek