Home / MotoGP / GP Hiszpanii i GP Andaluzji jednak bez kibiców

GP Hiszpanii i GP Andaluzji jednak bez kibiców

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o możliwości wpuszczenia ograniczonej liczby fanów na dwie pierwsze w tym roku rundy MotoGP na torze Jerez. Włodarze miasta zaproponowali takie rozwiązanie organizatorom grand prix. Szybko przedyskutowano wszystkie możliwości i niestety, nie było zgody na taką opcję. GP Hiszpanii i GP Andaluzji odbędą się w więc “za zamkniętymi drzwiami”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na spotkaniu obecna była rada miasta Jerez, lokalne władze Andaluzji oraz przedstawiciele Dorny. Wspólnie uznano, że wpuszczenie kibiców na 1/3 powierzchni trybun nie jest możliwe tak, aby zapobiec ryzyku rozprzestrzeniania się koronawirusa. Takie rozwiązanie mocno również podniosłoby koszty organizacji wyścigów.

Kibiców w tym roku nie zobaczymy na innym hiszpańskim wyścigu – GP Katalonii pod Barceloną. Otwartą kwestią są natomiast inne wyścigi w tym roku. Organizatorzy niektórych rund nie wykluczają takiej opcji. GP Hiszpanii w Jerez odbędzie się 19 lipca. GP Andaluzji na tym samym torze – 26 lipca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. A co z Brmo i start camping?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,396 sek